Sport.pl

Skra i Victoria przeszły generalną próbę

PIŁKA NOŻNA. Częstochowscy III - i IV-ligowcy w weekend rozegrali ostatnie sparingi. Już w najbliższą sobotę wybiegną na boiska walczyć o ligowe punkty.
Częstochowska Victoria na wyjeździe zmierzyła się ze Skałką Żabnica. Gracze trenowani przez Macieja Strożka przegrali 2:3. Bramki dla Victorii zdobyli Miłosz Bielecki i Tomasz Nowak. - Do 60. minuty, gdy na boisku był skład szykowany na ligę, nasza gra wyglądała nieźle. Później zrobiliśmy roszady i tak fajnie już nie było. Straciliśmy bramki po stałych fragmentach gry. Takich błędów w III lidze nie można popełniać.

Beniaminek III ligi śląsko-opolskiej Skra Kocela Częstochowa zremisowała z Pilicą Przedbórz 1:1 (bramka: Kozieł). Formę testowali też IV-ligowcy. KS Częstochowa pokonał Pogoń Kamyk 2:1 (Brodowski, Wilk). - Cały czas kompletujemy kadrę i dopinamy budżet - mówi prezes KS-u Edward Flis.

LKS Kamienica Polska przegrał w Bielsku-Białej z Rekordem aż 0:6. Unia Rędziny pokonała w Łobodnie Okszę 6:1 (Sobala 3, Kwasek, Komorowski, Malczewski). - Sparingi sparingami, a liga ligą - mówi trener Unii Jan Spychalski. - Zadowolony jestem z wyniku, mniej z gry. Graliśmy na pięknym obiekcie w Łobodnie. Z tego co wiem, to będzie tu trenować reprezentacja do lat 20, która 7 września w Częstochowie rozegra mecz z Włochami. Beniaminek IV ligi Pilica Koniecpol rozbiła Wartę Kamieńskie Młyny 12:1 (Siwek 3, Prusko 2, Zachara 2, Kurpios, Derejczyk, Cieśla, Rainholc).