Sport.pl

SPORTY LOTNICZE. Darocha i Nieradka w "Lotniczych Orłach"

Janusz Darocha i Zbigniew Nieradka z Aeroklubu Częstochowskiego są wśród nominowanych w plebiscycie "Lotnicze Orły" organizowanego przez portal lotniczapolska.pl. Ich macierzysty aeroklub pretenduje do tytułu Aeroklub Roku.
"Lotnicze Orły" to plebiscyt, dzięki któremu będzie można wskazać postacie, firmy i instytucje najbardziej wyróżniające się w działalności na rzecz lotnictwa w Polsce w 2011 r.

Janusz Darocha został nominowany w kategorii Człowiek Roku General Aviation. Jest to chyba najbardziej utytułowany zawodnik w historii polskiego sportu lotniczego. W tym roku Darocha wraz z nawigatorem Zbigniewem Chrząszczem zdobył złoty medal mistrzostw Europy w lataniu rajdowo-nawigacyjnym na Węgrzech oraz srebro mistrzostw Polski w lataniu nawigacyjnym. Zbigniew Nieradka jest zgłoszony do nominacji Człowiek Roku - Szybownictwo. To z kolei ubiegłoroczny mistrz świata w klasie 18-metrowej i tegoroczny srebrny medalista mistrzostw Europy w tej klasie. Jest także tegorocznym mistrzem Polski w klasie 18-metrowej i wicemistrzem Polski w klasie otwartej (medal zdobył w Rudnikach).

Więcej o: