ŻUŻEL. Chris Harris już jest jednym z włókniarzy!

Częstochowski Włókniarz nie ma jeszcze licencji na starty w ekstralidze, ale dysponuje już kompletnym składem. W czwartek rozstrzygnęło się, że ostatnim, który dołączy do ekipy ?Lwów?, będzie Chris Harris.


29-letni Anglik specjalnie przyjechał do Częstochowy, aby negocjować z władzami klubu wysokość kontraktu. Ustalił warunki finansowe, podpisał umowę na jeden sezon. Oficjalnie działacze mają się tym pochwalić w piątek na konferencji prasowej. Anglika na niej nie będzie, ale pojawi się Grzegorz Zengota, który już wcześniej ustalił z władzami Włókniarza, na jakich warunkach będzie startował w Częstochowie.

- Byłem przy rozmowach z Chrisem i potwierdzam, że będzie jeździł we Włókniarzu - mówi wspomagający nowy zarząd Marian Maślanka. - To zawodnik o dużych możliwościach. Na pewno jest w stanie sporo wnieść do drużyny.

Kandydatami do zajęcia ostatniego wolnego miejsca w zespole Włókniarza byli także Robert Miśkowiak oraz Duńczyk Kenneth Bjerre. Pierwszy nie gwarantował jednak jazdy na poziomie zawodnika prowadzącego parę. Bjerre nie pasował natomiast do koncepcji zespołu, który ma się ścigać na dość przyczepnym torze.

Tak jak informowaliśmy, to, że Włókniarz otrzyma licencję na starty w ekstralidze, jest formalnością, ale dziś komisja licencyjna nie rozpatrzy ponownie wniosku częstochowskiego klubu. Zbierze się w piątek bądź dopiero w przyszłym tygodniu. Na pewno przed 29 grudnia, bo w tym terminie planowane jest losowanie terminarza żużlowej ekstraligi. W minioną środę prezydium Polskiego Związku Motorowego w Warszawie pozytywnie zaopiniowało odwołanie częstochowskiego klubu.