Sport.pl

Będzie wyjątkowy memoriał na otwarcie nowej hali

Siatkówka. Miasto planowało, aby w ramach otwarcia w nowej hali na Zawodziu odbył się X Memoriał Huberta Jerzego Wagnera. Ze względu na IO w Londynie impreza rozegrana zostanie jednak wcześniej niż zwykle (w dniach 20-22 lipca), co kandydaturę Częstochowy wyklucza
Budowa hali widowiskowo-sportowej na Zawodziu ma się zakończyć najpóźniej 30 czerwca, a dwa miesiące później obiekt ma zostać oddany do użytku. Dokładny termin nie jest znany, ale można się spodziewać że będzie to druga połowa sierpnia bądź początek września. A to oznacza, że gwiazd siatkówki (zaproszenia do udziału otrzymali Brazylijczycy i Rosjanie) u nas nie zobaczymy. - Staraliśmy się o organizację Memoriału Huberta Wagnera, ale ze względu na termin tego turnieju nie będzie w Częstochowie - przyznaje p.o. naczelnik wydziału kultury promocji i sportu Aleksander Wierny. - Odbędzie się najprawdopodobniej w Zielonej Górze, ale wiceprezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Andrzej Gołaszewski podsunął nam nowy pomysł.

Miasto chce przywrócić należytą rangę Memoriałowi Arkadiusza Gołasia. Zaprosić na turniej silne drużyny klubowe, postarać się, aby imprezę pokazała któraś ze stacji telewizyjnych.

- Można powiedzieć, że to nasz turniej i na pewno warto w niego inwestować. Chcielibyśmy stworzyć markową częstochowską imprezę siatkarską - przekonuje Wierny. - Prowadzimy już negocjacje ze stacjami telewizyjnymi. Kto miałby wystąpić na otwarcie hali? Na pewno częstochowski AZS, można też najlepsze drużyny polskie i włoskie. Możliwości jest wiele, wszystko jest do ustalenia.

Memoriał miałby się na przełomie wrześnie i października. Byłaby to już ósma edycja imprezy. W ostatniej, rozegranej we wrześniu 2011 roku, uczestniczyły tylko drużyny Tytan AZS i Fart Kielce, które rozegrały mecz towarzyski.

- Na mówienie o konkretnych datach czy uczestnikach jest jeszcze za wcześnie, ale można powiedzieć, że ten pomysł jest już w trakcie realizacji - podkreśla Wierny.

Więcej o: