Sport.pl

Piłka nożna. W IV lidze ciekawe derby w Kamienicy Polskiej

W XVIII, świątecznej kolejce IV ligi dojdzie do ciekawego spotkania dwóch drużyn z regionu, w którym LKS Kamienica Polska podejmuje Unię Rędziny. - To mecz dla nas i naszych rywali o sześć punktów - mówi trener LKS-u Artur Minkina.
Piłkarze z Kamienicy Polskiej są na 12. miejscu, a ich rywale z Rędzin zajmują 15. pozycję w tabeli. Obie drużyny walczą o utrzymanie i bardzo potrzebują punktów. Dlatego w sobotę można spodziewać się zaciętego spotkania o każdy metr boiska.

- Wielokrotnie byłem świadkiem spotkań, gdzie grały drużyny z regionu i wiem, jak one są zacięte - mówi trener LKS-u Artur Minkina. - To mecz dla nas i naszych rywali o sześć punktów. Wiosną wywalczyliśmy tylko dwa punkty więc czas na zwycięstwo.

Zieloni Żarki (13. miejsce), którzy również muszą uciekać przed strefą spadkową, staną przed bardzo trudnym wyzwaniem. Do Żarek przyjedzie wicelider tabeli Przyszłość Ciochowice i to goście będą faworytem spotkania.

Pilica Koniecpol (8. miejsce) udaje się do Będzina na mecz z Sarmacją (4. miejsce). - W każdym meczu rundy wiosennej chcemy wygrać i taki cel będzie nam przyświecał również w sobotę - mówi wiceprezes Pilicy Waldemar Bugaj. - Tym bardziej że teraz mamy świąteczną sobotę więc z ewentualnych punktów będziemy cieszyć się jeszcze bardziej.

Sobotnią kolejkę zaplanowano na godz. 11.

Więcej o: