Piłka nożna. Dwa zespoły z regionu spadły do okręgówki. Z Unii Rędziny odchodzi trener

W sobotę zakończyły się rozgrywki w IV lidze. Ligę opuszczają dwa zespoły z regionu częstochowskiego: KS Stradom Częstochowa i Unia Rędziny. Po ostatniej kolejce z pracy w Unii zrezygnował trener Sebastian Synoradzki.
Ostatnia kolejka w IV lidze nie była udana dla naszych zespołów. Trzy punkty za walkower ze KS Stradom Częstochowa zdobyła tylko Pilica Koniecpol, która zakończyła rozgrywki na 6. miejscu.

LKS Kamienica Polska zremisował bezbramkowo w Dąbrowie Górniczej z Zagłębianiem. - Rozegraliśmy dobry mecz, ale już od 40. minuty musieliśmy grać w osłabieniu - mówi trener LKS-u Artur Minkina. - Nasz bramkarz interweniował za polem karnym. Jeden z rywali upadł w teatralnym stylu i musieliśmy grać w osłabieniu. Graliśmy dobrze. Można powiedzieć, że jak Grecy w piątkowym spotkaniu z Polską, ale brakło bramki w naszym wykonaniu.

Unia Rędziny w ostatnim swoim występie w IV lidze zagrała w Sosnowcu z Czarnymi i przegrała 2:4. - Do przerwy było to wyrównane spotkanie - mówi trener Unii Sebastian Synoradzki, który po ostatnim meczu zrezygnował z pracy w Unii. - Remisowaliśmy 2:2. W drugiej połowie zaczęliśmy się kłócić na boisku, wkradł się bałagan do zespołu i skończyło się porażką 2:4. Po ostatnim spotkaniu sam podziękowałem za współpracę i oznajmiłem, że odchodzę.

Zieloni Żarki ulegli u siebie wiceliderowi - Szombierkom Bytom 0:2.

Wyniki: Pilica Koniecpol - KS Stradom Częstochowa 3:0 (v.o.), Zieloni Żarki - Szombierki Bytom 0:2, Zagłębiak Dąbrowa Górnicza - LKS Kamienica Polska 0:0, Czarni Sosnowiec - Unia Rędziny 4:2 (Andrzejewski 2), Slavia Ruda Śląska - Wyzwolenie Chorzów 2:5, Górnik Wesoła - Górnik 09 Mysłowice 7:2, Przyszłość Ciochowice - Górnik Piaski 2:0, Grunwald Ruda Śląska - Sarmacja Będzin 3:0.

1. Górnik Wesoła 30 70 66:17
2. Szombierki Bytom 30 66 71:34
3. Przyszłość Ciochowice 30 64 68:38
4. Grunwald Ruda Śląska 30 54 65:39
5. Wyzwolenie Chorzów 30 50 63:35
6. Pilica Koniecpol 30 47 58:36
7. Sarmacja Będzin 30 45 48:41
8. Zagłębiak Dąbrowa Górnicza 30 42 40:37