Siatkówka plażowa. Fijałek i Prudel przegrali swój pierwszy mecz w Londynie

Para siatkarzy plażowych Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel przegrała swój pierwszy mecz z Łotyszami Ruslansem Sorokinsem i Aleksandrsem Samoilowsem 1:2 (21:12, 15:21, 12:15).
Na usytuowanych przed Pałacem Buckingham boiskach Polacy swój mecz rozegrali w samo południe. Fijałek i Prudel łatwo wygrali pierwszego seta i wydawało się, że pójdą za ciosem. Tak się jednak nie stało. Rywale z Łotwy wzięli się za odrabianie strat i wygrali drugiego seta, tym samym doprowadzając do tie-breaka. W trzecim secie spotkania po raz pierwszy nasi siatkarze zaczęli psuć zagrywkę, co przyczyniło się do tego, że musieli uznać wyższość rywali i ich pierwszy olimpijski występ zakończył się przegraną. Przed Grzegorzem Fijałkiem i Mariuszem Prudlem pozostały jeszcze starcia w grupie D z duetami z USA i RPA. W poniedziałkowy wieczór zmierzą się z drugą w rankingu FIVB parą z USA Jacobem Gibbem i Seanem Rosenthalem, a w środowe popołudnie z egzotyczną, zajmującą dziewięćdziesiąte drugie miejsce w rankingu parą z RPA Freedomem Chiya i Grantem Goldschmidtem.