Siatkówka plażowa. Fijałek i Prudel pokonali parę z RPA i w Londynie grają nadal

Absolwent częstochowskiego ?Norwida" Grzegorz Fijałek wspólnie z Mariuszem Prudlem pokonali w środę parę z RPA i awansowali do drugiej rundy gier w olimpijskim turnieju siatkówki plażowej.
Polacy w trzecim i ostatnim pojedynku grupowym zmierzyli się z rywalami, którzy mieli na koncie dwie porażki. Freedom Chiya oraz Grant Goldschmidt w pierwszym secie postawili biało-czerwonym wysoko poprzeczkę. Polacy wygrali po zaciętej walce 21:19, tymczasem gracze z RPA, walcząc z Łotyszami i Amerykanami, nie potrafili przekroczyć granicy 13 punktów w każdym secie.

Druga partia to już spokojna gra Fijałka i Prudla. Co prawda na przerwie technicznej było tylko 11:10 dla Polaków, ale chwilę później biało-czerwoni prowadzili już 16:11. Ostatecznie wygrali 21:13 i cały mecz 2:0. W grupie zajęli drugą pozycję, tuż za Amerykanami, którzy w trzecim pojedynku pokonali Łotyszy 2:0 i zapewnili sobie pierwsze miejsce.