Sport.pl

Kolarstwo. Częstochowscy juniorzy młodsi z powodzeniem ścigali się w Górskim Wałbrzyskim Wyścigu Kolarskim

- Trasa była niezwykle trudna, wymagająca, ale nasi młodzi zawodnicy radzili sobie świetnie - mówi Grzegorz Gronkiewicz, trener kolarzy BDC Kolejarz Jura. Troje jego podopiecznych startowało w minionym tygodniu w czteroetapowym wyścigu w Wałbrzychu.
Dla częstochowskich juniorów start w tej imprezie był ostatnim sprawdzianem przed Górskimi Mistrzostwami Polski, które w najbliższy weekend rozegrane zostaną w Podgórzynie (okolice Jeleniej Góry). Wypadł on obiecująco.

- Pierwszym etapem było kryterium uliczne - mówi Grzegorz Gronkiewicz. - Tam najlepiej z naszych kolarzy poszło Kacprowi Nowickiemu, który uplasował się na 5. miejscu.

Potem kolarze ścigali się na czas. Na ciężkiej technicznie trasie, która wiodła praktycznie cały czas pod górkę, najlepiej z Kolejarza spisał się Nowicki, który zajął 10. pozycję. 12. podczas tego etapu był jego klubowy kolega Bartosz Tyźlik.

- Po "czasówce" przyszło ściganie po górach - relacjonuje Grzegorz Gronkiewicz. - Niby dystans nie był za długi, ale trasa, jaką przygotowali organizatorzy, dawała w kość. Cały czas z górki i pod górkę. Od peletonu oderwała się szesnastoosobowa ucieczka, w której znalazło się trzech naszych wychowanków. Na mecie Nowicki był 10., Kamil Ostojski 11., a Bartosz Tyźlik 16.

Ostatni etap Górskiego Wałbrzyskiego Wyścigu Kolarskiego liczył blisko 90 km. Tutaj najlepiej z kolarzy z naszego miasta zaprezentował się Nowicki. Finiszował na 10. miejscu.

W klasyfikacji końcowej wyścigu Kacper Nowicki zajął 5. miejsce, 15. był Kamil Ostojski, 16. Bartosz Tyźlik.

Częstochowianie, prosto po zakończeniu wyścigu w Wałbrzychu, udali się do Rudy Śląskiej. Tam, wraz i innymi zawodnikami i zawodniczkami BDC Kolejarza Jura, startowali w kryterium ulicznym. Także z sukcesami.

W gronie młodzików zwyciężył Bartosz Świerblewski, w grupie juniorów młodszych drugie miejsce zajął Kacper Nowicki. W wyścigu juniorek bezkonkurencyjna okazała się Magdalena Plich, a w elicie kobiet na trzecim miejscu sklasyfikowano Martynę Klekot.

Więcej o:
Skomentuj:
Kolarstwo. Częstochowscy juniorzy młodsi z powodzeniem ścigali się w Górskim Wałbrzyskim Wyścigu Kolarskim
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX