Sport.pl

Lekkoatletyka. W sobotę memoriał Artura Szymy i Artura Ociepy. Przyjadą olimpijczycy w Londynu

W sobotę na stadionie lekkoatletycznym przy ul. Dąbrowskiego rozegrany zostanie memoriał poświęcony pamięci Artura Szymy i Artura Ociepy. W zawodach wystartuje ponad 300 zawodników i zawodniczek, w tym troje olimpijczyków
Będzie to już jedenasta edycja memoriału pamięci wychowanków CKS Budowlani Częstochowa. Artur Szyma był skoczkiem wzwyż, halowym wicemistrzem kraju seniorów, reprezentował Polskę w zawodach międzynarodowych jako junior i senior. Zginął w wypadku samochodowym w 1994 roku. Artur Ociepa uprawiał biegi średnie i długie. W 1997 roku zwyciężył w Maratonie Pokoju w Warszawie, rok później był trzecim zawodnikiem półmaratonu w Lizbonie, a w 1999 roku wywalczył tytuł wicemistrza Polski w maratonie. Zmarł wskutek ran odniesionych w wypadku samochodowym w 2001 roku.

- W tegorocznych zawodach memoriałowych będziemy mieć znakomitą obsadę - mówi trener CKS Budowlani Czesław Lamch. - W gronie startujących znajdzie się trzyosobowa grupka zawodników, którzy to reprezentowali nasz kraj podczas Igrzysk Olimpijskich w Londynie. Będą to Rafał Pietrzak, który u nas walczyć będzie w konkurencji 400 m przez płotki oraz sprinterki: Justyna Święty i Magdalena Gorzkowska. W sobotę pobiegną na 200 metrów.

Niezwykle ciekawą i mocną obsadę będą miały konkurencje memoriałowe: skok wzwyż i bieg na 3000 metrów. W pierwszej z nich murowanym kandydatem do zwycięstwa będzie Radosław Kłeczek ze Sportingu Międzyzdroje. W gronie 30 startujących w tym biegu legitymuje się najlepszym czasem 7:55,13.

W rywalizacji skoczków wzwyż walkę o zwycięstwo powinni ze sobą stoczyć Wojciech Theiner, który w swojej karierze pokonywał już poprzeczkę zawieszoną na wysokości 230 cm oraz aktualny mistrz Polski Śleboda. Jego rekordem życiowym jest skok na wysokość 227 cm.

- W sobotę liczymy także na naszych wychowanków - dodaje Czesław Lamch. - Wysokie miejsca powinni zająć: Julianna Gasiak w biegu na 800 m, Sylwia Ślęzak na 1500 metrów oraz Jakub Lamch na 800 m. Wierzę także w to, że miła niespodziankę mogą też sprawić Maciek Soból na 110 metrów przez płotki oraz Daniel Woch w biegu na 3000 metrów. Nie należy także zapominać o Rafale Nowaku, który wystartuje na 1500 metrów oraz sprinterce Gabrysi Gmych. Będzie ona walczyć w dwóch znakomicie obsadzonych konkurencjach, biegu na 100 i 200 metrów.

Memoriał rozpocznie się o godz. 15.50, zakończy ok. godz. 19. Wstęp na zawody jest bezpłatny.