Piłka nożna. Lot Konopiska rozbił... 7:0 Kamienicę Polską i został liderem IV ligi

Coś niedobrego dzieje się z drużyną częstochowskiej Victorii, która po spadku z III ligi nie zdobyła jeszcze punktu. W sobotę Victoria przegrała w Tarnowskich Górach. Zupełnie inne nastroje panują w Konopiskach.
Częstochowianie w sobotę zanotowali czwartą porażkę i zła passa Victorii trwa. Podopieczni trenera Macieja Strożka przegrali w Tarnowskich Górach z Gwarkiem 1:3. Jedyną bramkę dla Victorii przy stanie 3:0 zdobył w 83. minucie pozyskany ze Skry Częstochowa Kamil Korbel. - Do przerwy przegrywaliśmy 0:2 - mówi trener Victorii Maciej Strożek. - Popełniliśmy dziecinne błędy w obronie.

Zdecydowanie lepsze nastroje panują w Konopiskach. Lot rozbił LKS Kamienica Polska aż 7:0. Po trzy bramki zdobyli Piotr Andrzejewski i Łukasz Krzyczmanik, a jedną Michał Załucki. - Nie spodziewałem się aż tak dobrego obrotu sprawy - mówi zadowolony trener Lotu Dariusz Wolny. - Do przerwy było tylko 1:0 dla nas. Rywale w drugiej połowie za szybko chcieli wyrównać. Wykorzystywaliśmy raz po raz ich błędy i mamy wynik 7:0. Muszę jednak zaznaczyć, że LKS nie zagrał aż tak słabo jak wskazuje suchy wynik. Cieszymy się z naszej dobrej postawy. Jesteśmy beniaminkiem, a nie przegraliśmy jeszcze meczu i zajmujemy bardzo wysokie miejsce w tabeli.

Zieloni Żarki odnieśli drugą wygraną w sezonie. Gracze trenowani przez Piotra Trepkę pokonali Slavię Ruda Śląska 3:1 (Konieczko, Brodziński, Zachara).

W niedzielę o godz. 14 Pilica Koniecpol podejmować będzie Unię Ząbkowice Śląskie. Jeśli wygra to zrówna się punktami z Lotem.

Wyniki: Górnik Czeladź - Wyzwolenie Chorzów 1:0, Górnik 09 Mysłowice - Szombierki Bytom 0:2, Przyszłość Ciochowice - Grunwald Ruda Śląska 1:2, Zagłębiak Dąbrowa Górnicza - Sarmacja Będzin 1:0.

1. Lot Konopiska 4 10 12:1

2. Gwarek Tarnowskie Góry 4 9 8:3

3. Szombierki Bytom 4 9 6:2

4. Grunwald Ruda Śląska 4 8 5:3

5. Pilica Koniecpol 3 7 7:2

6. Przyszłość Ciochowice 4 7 5:3

7. Zagłębiak Dąbrowa Górnicza 4 6 5:2

8. Zieloni Żarki 4 6 5:8