Sporty samolotowe. W mistrzostwach świata Janusz Darocha tym razem piąty

W sobotę zakończyły się mistrzostwa świata w lataniu rajdowym. Tym razem na podium nie stanęła załoga Janusz Darocha (pilot) i Zbigniew Chrząszcz (nawigator). Zostali sklasyfikowani na piątej pozycji.
W mistrzostwach świata w lataniu rajdowym, które rozgrywane były w hiszpańskim Castellon, wystartowało 49 załóg. Wygrali reprezentanci Francji: Julien Cherioux i David Le Gentil - mistrzowie Europy z Castellon z 2009 roku. Otrzymali jedynie 346 pkt karnych. Srebrny medal wywalczyła polska załoga: Bolesław Radomski (Aeroklub Pomorski) i Dariusz Lechowski (Aeroklub Krakowski), którzy uzbierali 462 pkt karne. Na trzecim miejscu podium stanęli także Polacy: Michał Wieczorek (Aeroklub Krakowski) i Michał Osowski (Aeroklub Pomorski). W ich dorobku było 474 pkt karnych.

Na piątym miejscu uplasował się Janusz Darocha z Aeroklubu Częstochowskiego, który latał z nawigatorem Zbigniewem Chrząszczem z Aeroklubu Wrocławskiego. Zgromadzili 509 pkt karnych.

Drugi członek Aeroklubu Częstochowskiego startujący w tych mistrzostwach, Marcin Skalik, zajął 16. lokatę. Startował on wraz z Jerzym Markiewiczem z Aeroklubu Krakowskiego.

Reprezentacja naszego kraju zdobyła złoto w klasyfikacji drużynowej.