Lekkoatletyka. Młodzicy Budowlanych startowali w mistrzostwach kraju. Wypadli nieźle

Przez dwa dni - w sobotę i niedzielę - w Toruniu odbywały się Mistrzostwa Polski Młodzików. W zawodach wystartowało troje młodych lekkoatletów CKS Budowlani Częstochowa.
W zawodach startowały 14-15-latki. Najlepiej z częstochowian zaprezentował się Paweł Cieśliński w chodzie na dystansie 5 km. Uplasował się on na 4. pozycji, z wynikiem 25:45,72. Jest to jego nowy rekord życiowy. - Paweł walczył na całym dystansie ze starszymi o rok konkurentami. Brąz przegrał nieznacznie - mówi trener CKS Czesław Lamch.

W rzucie młotem Adrianna Jońska uzyskała 40 m i 34 cm. Dało jej to 9. lokatę. - W zasadzie Ada miała tylko jeden udany rzut w konkursie. Pozostałe próby były spalone - dodaje częstochowski szkoleniowiec. - Szkoda, bo do finałowej ósemki niewiele jej brakowało, a gdyby awansowała do ścisłego finału, wówczas miałaby dodatkowe trzy próby.

Trzecia zawodniczka CKS Patrycja Fimowicz w chodzie na dystansie 3 km zajęła 11. lokatę. Minęła metę w czasie 17:11,06, ustanawiając przy tym nowy rekord życiowy.