Piłka nożna. Niedzielne emocje w IV lidze. Wygrana Pilicy Koniecpol, porażka LKS-u Kamienica Polska

W niedzielę zakończono XV kolejkę IV ligi. Mistrzem jesieni zostali piłkarze Szombierek Bytom, którzy pokonali 5:2 LKS Kamienica Polska. Ze zwycięstwa cieszyli się piłkarze Pilicy Koniecpol.
Pilica ograła Grunwald Ruda Śląska 3:1 (bramki: Prusko 2, Nowakowski). Gospodarze dwa gole zdobyli z rzutów karnych. - Był to wyrównany mecz - ocenia wiceprezes Pilicy Waldemar Bugaj. - Rzuty karne były po ewidentnych przewinieniach gości.

Pilica zajmuje 7. pozycję, ale ma do rozegrania dwa zaległe mecze. - Chcemy je rozegrać w dwa najbliższe weekendy - wyjaśnia Bugaj.

LKS Kamienica Polska w niedzielę walczył w Bytomiu z Szombierkami i przegrał 2:5. Gracze trenowani przez Artura Minkinę objęli niespodziewanie prowadzenie po kilku minutach gry. Gospodarze szybko jednak wyrównali, a po dwóch kwadransach gry było już 3:1 dla Szombierek. LKS przed przerwą zdobył swoją drugą bramkę i zespoły na przerwę zeszły przy stanie 3:2. Po przerwie gole zdobywali już tylko gospodarze. Dwa razy pokonali bramkarza LKS-u i mecz zakończył się zwycięstwem bytomian 5:2.

W sobotę Victoria Częstochowa wygrała w Mysłowicach z Górnikiem 2:1, Lot Konopiska przegrał u siebie z Sarmacją Będzin 3:4, a Zieloni Żarki wygrali w Ząbkowicach z Unią 1:0.

Inne wyniki: Górnik 09 Mysłowice - Victora Częstochowa 1:2 (bramki dla Victorii: T. Stefański, Błaszczyk), Lot Konopiska - Sarmacja Będzin 3:4 (Krzyczmanik 3), Unia Ząbkowice - Zieloni Żarki 0:1, Gwarek Tarnowskie Góry - Przyszłość Ciochowice 4:0, Wyzwolenie Chorzów - Zagłębiak Dąbrowa Górnicza 2:2, Slavia Ruda Śląska - Górnik Piaski 2:0.