Sport.pl

"Kolarze błotniacy" przez dwa dni startowali w naszym regionie

W sobotę najlepsi w Polsce specjaliści od kolarstwa przełajowego walczyli w Szczekocinach, w XVI Memoriale Edwarda Pelki. W niedzielę rywalizowali o punkty Pucharu Polski w Koziegłowach. W obu wyścigach z dobrej strony pokazali się zawodnicy z Częstochowy, Koziegłów i Szczekocin
W sobotę kolarze nie mieli idealnych warunków do ścigania się. Było zimno i nad trasą wiła się mgła. Boleśnie przekonał się o tym zawodnik Błękitnych Koziegłowy Bartosz Pilis, który - przez słabą widoczność - wypadł z trasy i zanim zdążył usunąć defekt roweru, stracił miejsce w czołówce stawki.

W niedzielę kolarze rywalizowali na trasie, która jest przygotowywana na styczniowe mistrzostwa kraju w kolarstwie przełajowym. - Jest to trasa trudna, ciężka, ale jednocześnie szybka - mówi trener Błękitnych Andrzej Chmurzewski. - W niedzielę mieliśmy rekordową frekwencję, gdyż do udziału w wyścigu zgłosiło się 254 chętnych. Tym razem były wręcz idealne warunki do jazdy w terenie. Mieliśmy świetną pogodę i sporo emocji na trasie.

Wyniki zawodników z naszego regionu. Szczekociny. Memoriał Edwarda Pelki. Elita/orlik. 6. Patryk Kostecki (Olimpijczyk Szczekociny), 7. Bartosz Pilis (Błękitni Koziegłowy), 23. Mateusz Kwiatkowski (Błękitni). Junior. 9. Piotr Wyderka (Błękitni). Junior młodszy. 10. Bartosz Świerblewski (BDC Marcpol Team Kolejarz Jura Częstochowa), 32. Jakub Chłądzyński (Błękitni), 37. Grzegorz Sikora (Błękitni)

Młodzik. 8. Maciej Borkowski (Olimpijczyk), 12. Daniel Jurczyk (Błękitni), 21. Daniel Sikora (Błękitni), 25. Konrad Bielas (BDC Marcpol Team). Juniorki młodsze. 10. Monika Salomon (Błękitni), 22. Dagmara Cupiał (Błękitni), 23. Magdalena Purgal (BDC Marcpol Team)

Koziegłowy. VI seria Pucharu Polski. Elita/orlik. 5. Bartosz Pilis (Błękitni), 6. Patryk Kostecki (Olimpijczyk), 25. Mateusz Chmurzewski (Błękitni). Junior. 20. Piotr Wyderka (Błękitni). Junior młodszy. 6. Bartosz Świerblewski (BDC Marcpol Team), 33. Jakub Chłądzyński (Błękitni). Młodzik. 9. Maciej Borkowski (Olimpijczyk), 18. Daniel Jurczyk (Błękitni), 21. Daniel Sikora (Błekitni), 28. Konrad Bielas (BDC Marcpol Team). Juniorki młodsze. 17. Monika Salomon (Błękitni), 24. Dagmara Cupiał (Błękitni), 25. Magdalena Purgal (BDC Marcpol Team).

Więcej o: