Wybierz najpopularniejszego sportowca w Częstochowie i regionie [GŁOSUJ]

W piątek 8 lutego podczas uroczystej gali w częstochowskim ratuszu rozstrzygniemy konkurs na najlepszego sportowca Częstochowy i regionu. Podczas imprezy uhonorujemy również zwycięzców plebiscytu na najpopularniejszego. Głosując w naszym portalu, wybiorą go internauci.
Głosy można oddawać na dziesięciu nominowanych przez "Gazetę". Zakończenie, w czwartek, 7 lutego o godz. 12.Wybierz najpopularniejszego sportowca 2012 roku:
Ewa Bugdoł. WLKS Kmicic, triathlon. Najlepsza w Polsce specjalistka od triathlonu na długim dystansie. Mistrzyni Polski, szósta zawodniczka MŚ w Hiszpanii, trzecia podczas Pucharu Świata w Chinach.
1%
44 głosów
Maria Cześnik. WLKS Kmicic Częstochowa, triathlon. W roku 2012 roku wystartowała w Igrzyskach Olimpijskich w Londynie. Dwukrotnie też stawała na podium Pucharu Świata.
1%
39 głosów
Aleksandra Jawor. CKS Budowlani Częstochowa, lekkoatletka. Złoty medal mistrzostw Polski w półmaratonie.
1%
41 głosów
Martyna Klekot. BDC Kolejarz Jura Częstochowa, kolarstwo. Mistrzyni Polski seniorek w jeździe indywidualnej na czas.
21%
671 głosów
Zbigniew Nieradka. Aeroklub Częstochowski, szybownictwo. W minionym roku obronił w USA tytuł szybowcowego mistrza świata w klasie 18-metrowej.
18%
555 głosów
Grigorij Łaguta. Włókniarz Częstochowa, żużel. Lider częstochowskiego Włókniarza i ulubieniec kibiców. Ósmy na liście najskuteczniejszych zawodników minionego sezonu.
35%
1091 głosów
Dawid Murek. AZS Częstochowa, siatkówka. Kapitan częstochowskiego AZS-u. W sezonie 2011/12 poprowadził zespół do zdobycia Pucharu Challenge. W tym walczy z kontuzjami.
7%
216 głosów
Aleksandra Nowak. Częstochowska Akademia Taekwon-do. Najlepsza zawodniczka Pucharu Świata w kategorii +70 kg, mistrzyni Europy.
13%
406 głosów
Rafał Nowak. CKS Budowlani Częstochowa, lekkoatletyka. Mistrz Świata w biegu na 3 km z przeszkodami.
2%
64 głosów
Jing Ya Shang. AZS AJD Częstochowa, tenis stołowy. Najskuteczniejsza pingpongistka AZS AJD Częstochowa. Walnie przyczyniła się do wywalczenia przez częstochowskie zawodniczki brązowego medalu Drużynowych Mistrzostw Polski.
1%
41 głosów