Siatkówka. Trenerzy Kardos i Dacewicz poprowadzą VolleyCamp dla młodzieży. Zapisujcie swoje dzieci!

Dyrektor sportowy częstochowskiego AZS-u Ryszard Bosek oraz częstochowscy trenerzy Marek Kardos i Damian Dacewicz wspomagani przez Przemysława Michalczyka i inne gwiazdy polskiej siatkówki zapraszają na siatkarski VolleyCamp, który jest przeznaczony dla młodzieży w wieku 10-17 lat.
Częstochowski AZS to jeden z bardziej utytułowanych polskich klubów. W swojej historii wywalczył sześć razy tytuł mistrza Polski, wielokrotnie stawał na podium mistrzostw Polski. W 2012 roku jako drugi polski klub zdobył europejski puchar Challenge. W przeszłości w Częstochowie trenowało i grało wielu zawodników, którzy są teraz gwiazdami Plus Ligi i reprezentacji Polski. To w Częstochowie swoje pierwsze poważne kroki w siatkówce rozpoczynali: Dawid Murek, Michał Winiarski, Łukasz Wiśniewski, Piotr Nowakowski, Michał Bąkiewicz, Łukasz Żygadło, Piotr Gruszka, Marcin Nowak. To w Częstochowie grali Zbigniew Bartman, Damian Dacewicz, śp. Arkadiusz Gołaś i inni siatkarze. Dlatego teraz częstochowski klub wspólnie z biurem podróży Almatur wychodzi naprzeciw oczekiwaniom młodzieży i po raz pierwszy zorganizuje VolleyCamp. Zajęcia poprowadzi wykwalifikowana kadra. Dla większości dzieci i młodzieży będzie to pierwsza okazja, aby potrenować z trenerami z Plus Ligi, którzy jako zawodnicy mieli spore osiągnięcia. Treningi prowadzone będą przez szkoleniowców Wkręt-metu: Marka Kardosa i Damiana Dacewicza oraz przez byłego siatkarza AZS-u Przemysława Michalczyka. Tę trójkę wspierać mają zaproszeni siatkarze.

VolleyCampy odbędą się w Częstochowie w pięciu turnusach. Każdy z nich trwać będzie po 11 dni. Pierwszy zaczyna się już 29 czerwca 2013 r. Kolejne 10 i 21 lipca oraz 1 i 12 sierpnia. Młodzi siatkarze będą trenować w hali i na boiskach do siatkówki plażowej. Ambasadorem VolleyCamp jest Ryszard Bosek, mistrz olimpijski z 1976 roku i mistrz świata z 1974 roku, obecnie dyrektor sportowy AZS-u.

Siatkarskie obozy będą skierowane do dzieci i młodzieży w wieku od 10 do 17 lat. - Z tego, co wiem, to jest już spore zainteresowanie tym projektem - mówi prezes AZS Częstochowa SSA Konrad Pakosz. - Rodzice pytają naszych trenerów, jak to dokładnie będzie wszystko wyglądać.

Współorganizatorem projektu VolleyCamp jest częstochowskie biuro podróży Almatur. - Z ideą zrealizowania VolleyCamp udałem się do prezesa AZS-u Konrada Pakosza - mówi Marek Kitliński z Almaturu. - I szybko doszliśmy do porozumienia. My jako Almatur zapewniamy całą logistykę, organizację pobytu uczestników, a AZS daje kadrę szkoleniową. VolleyCamp skierowany jest do młodzieży z całej Polski. Będziemy dowozić uczestników ze Szczecina, Gdańska czy Białegostoku. O projekcie jest już głośno. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.volleycamp.pl oraz na stronie częstochowskiego AZS (www.azsczestochowa.pl), a także na stronie naszego biura podróży (www.almatur.pl). Mamy też profil na Facebooku. Zachęcamy rodziców do zapisywania swoich dzieci na VolleyCamp. Treningi poprowadzą wspaniali trenerzy. Będą też czołowi polscy zawodnicy. Na pewno przyjedzie Michał Bąkiewicz. O innych gwiazdach będziemy informować w trakcie trwania VolleyCamp.