Piłka nożna. Skra podpisała kontrakt z mistrzem Polski - Brazylijczykiem Paulistą!

W piątkowy wieczór częstochowska Skra pokonała w sparingu Odrę Wodzisław Śląski. Po meczu działacze usiedli do rozmów z Paulistą i podpisali z Brazylijczykiem kontrakt do końca roku.
Gracze trenowani przez Jana Wosia w sparingach zachwycają formą. W dziewięciu rozegranych meczach kontrolnych odnieśli aż osiem zwycięstw i zanotowali tylko jeden remis. W piątek częstochowianie po dwóch bramkach Marcina Chmiesta i po jednej Marcina Drzymonta i Sławomira Piwińskiego pokonali Odrę Wodzisław Śląski 4:1.

- Spotkanie rozgrywane było w trudnych warunkach - mówi wiceprezes Skry Piotr Wierzbicki. -Przygotowaliśmy odśnieżone boisko, ale padał śnieg i zrobiło się nieprzyjemnie.

Po meczu działacze Skry podpisali kontrakt z Brazylijczykiem Paulistą. Paulista w przeszłości był zawodnikiem Wisły Kraków i z "Białą Gwiazdą" w sezonie 2007/08 zdobył mistrzostwo Polski. Z Wisły następnie odszedł do cypryjskiego Apoelu Nikozja, a później do AEK Larnaka. 36-letni Brazylijczyk występował też m.in. w portugalskich klubach SC Braga, Victoria Setubal, CD Aves, SC Farense oraz FC Maia.

- Z Paulistą podpisaliśmy kontrakt do końca 2013 roku - potwierdza informację wiceprezes Skry Piotr Wierzbicki. - Będzie naszym zawodnikiem w rundzie wiosennej obecnego sezonu, a także w rundzie jesiennej następnych rozgrywek. To doświadczony zawodnik. Spodobał się nam w sparingach i powinien nam pomóc w walce o awans do II ligi.

Skra swój sparing rozegrała w piątek, a pozostałe dwie częstochowskie drużyny - Raków i Victoria - formę będą sprawdzać w sobotę. Raków rozegra dwa mecze kontrolne. W Kamieniu zmierzy się z I-ligowym GKS Katowice, a o godz. 15 na boisku przy ul. Starzyńskiego w dzielnicy Północ zagra z IV-ligowym LKS Kamienica. IV-ligowa Victoria o godz. 13 na boisku Skry przy ul. Loretańskiej ma się zmierzyć z OKS Olesno.