Futsal. "Gol najlepszy jest! Tak jest, tak jest, tak jest!". Częstochowianki mistrzem Polski [ZDJĘCIA]

Piłkarki ISD AJD Gola Częstochowa aż 9:2 wygrały rewanżowe spotkanie z Kresowiakiem Orion Siemiatycze. Tym samym w finale Polskiej Ligi Futsalu wywalczyły złote medale i tytuł mistrzyń Polski.
Częstochowianki pierwszy pojedynek finałowy na terenie rywalek wygrały 5:3 i przed rewanżem dawano im więcej szans na mistrzostwo Polski. - Złota korona już wisi nad naszymi głowami - zapowiadał przed meczem prezes i trener Gola Włodzimierz Seifryd.

Jednak niedzielny finał rozpoczął się źle dla gospodyń. W wypełnionej kibicami hali ACS AJD gospodynie zaczęły grać nerwowo i niedokładnie. Kresowiak zdobył dwie bramki i wyrównał straty z pierwszego meczu. Walka o złoto rozpoczęła się od nowa. Na szczęście pomyślnie dla piłkarek Gola. Od 0:2 do 9:2 - tak można w skrócie opisać finał. Częstochowianki wzięły się do odrabiania strat. Po golach Kamili Kmiecik i Martyny Jeziorskiej szybko wyrównały na 2:2. A później trwał festiwal strzelecki częstochowianek. Licznie zgromadzeni kibice, z wiceprezydentem Częstochowy Jarosławem Marszałkiem na czele oraz prezesem Częstochowskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej Waldemarem Bugajem, oklaskiwali gol za golem. Częstochowianki strzeliły rywalkom w sumie aż dziewięć bramek i zasłużenie cieszyły się po meczu z kolejnego w swojej historii mistrzostwa Polski.

- To mój kolejny medal, ale każdy smakuje inaczej - mówiła liderka Gola Kamila Kmiecik, która w finale zdobyła dwie bramki.

Gol w tym sezonie dokonał rzeczy szczególnej. Wygrał Polską Ligę Futsalu z kompletem punktów. Nikt z rywalek Gola nawet nie zremisował w tym sezonie z częstochowskim zespołem. - To nasze trzecie złoto w historii Polskiej Ligi Futsalu - mówi trener Seifryd. - Najważniejsze jest to, że obroniliśmy złote medale wywalczone przed rokiem. To był dla nas udany sezon. Mamy złoto w PLF, srebro w halowych mistrzostwach Polski seniorek oraz brąz wśród juniorek. Dziękuję moim zawodniczkom. Spisały się dziś na medal. Rozegrały bardzo dobre spotkanie, zdobyły kolejne medale dla naszego klubu i dla Częstochowy. Wielkie gratulacje dla nich.

Zawodniczki Gola, prowadząc 9:2 z Kresowiakiem, stopniowo oswajały się z myślą, że mistrzowska korona zostanie na ich głowach. Ale po ostatnim gwizdku sędziego całym sercem zaczęły się cieszyć z medalu. W górę powędrowali trenerzy Włodzimierz Seifryd i Włodzimierz Bodziachowski, podrzucani przez zawodniczki. Polał się także szampan. Na trybunach bawili się też kibice: "Gol najlepszy jest! Tak jest, tak jest, tak jest!" - było słychać.

ISD AJD Gol - Kresowiak Siemiatycze 9:2

Bramki: 0:1, 0:2, 1:2 Kmiecik, 2:2 Jeziorska, 3:2 Jędrak, 4:2 Klyta, 5:2 Di Giusto, 6:2 Mesjasz, 7:2 Klyta, 8:2 Kmiecik, 9:2 Bąk.

ISD AJD Gola Częstochowa: Karolina Klabis, Renata Uchnast, Aleksandra Jędrak, Katarzyna Bąk, Martyna Jeziorska, Paulina Rokosa, Małgorzata Mesjasz, Natalia Klyta, Marta di Giusto, Justyna Maziarz. Trenerzy: Włodzimierz Seifryd i Włodzimierz Bodziachowski.

Skomentuj:
Futsal. "Gol najlepszy jest! Tak jest, tak jest, tak jest!". Częstochowianki mistrzem Polski [ZDJĘCIA]
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX