Lubliniecki komandos mistrzem Polski w kickboxingu

W weekend w Rzeszowie odbyły się Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w kickboxingu. Mistrzem Polski w kategorii do 89 kg został mieszkaniec Częstochowy i lubliniecki komandos Krzysztof M.
Organizatorem mistrzostw był Zakład Karny w Rzeszowie. W zawodach wzięło udział 112 żołnierzy i funkcjonariuszy reprezentujących 53 jednostki służb mundurowych. Po stoczeniu 92 walk wyłoniono zwycięzców w poszczególnych kategoriach wagowych.

Częstochowianin Krzysztof M. reprezentujący lubliniecką Jednostkę Wojskową Komandosów został Mistrzem Polski Służb Mundurowych w kategorii do 89 kilogramów. Oprócz stojącej na bardzo wysokim poziomie rywalizacji sportowej uczestnicy zawodów mieli możliwość nawiązania nowych znajomości i wymiany swoich doświadczeń związanych z pracą zawodową. Duże zainteresowanie uczestników wzbudził również wykład zdobywców tytułów mistrzów świata Iwony Nierada i Leszka Kołtuna, którzy podczas seminarium w interesujący sposób opowiedzieli o swojej drodze do zdobycia mistrzowskich pasów. Ponadto wszyscy uczestnicy zawodów obejrzeli pokaz umiejętności funkcjonariuszy wchodzących w skład rzeszowskiej Grupy Interwencyjnej Służby Więziennej.