Sport.pl

Janusz Darocha ponownie rajdowym samolotowym mistrzem Polski

Kolejny złoty medal do swojej kolekcji dołoży pilot Aeroklubu Częstochowskiego Janusz Darocha. Wraz ze Zbigniewem Chrząszczem z Aeroklubu Wrocławskiego zdobył złoty medal podczas Samolotowych Rajdowych Mistrzostw Polski w Łosinie.
Darocha ze swoim nawigatorem Zbigniewem Chrząszczem od samego początku nadawali ton rywalizacji. W pierwszej konkurencji zgromadzili tylko 33 punkty karne. Po drugiej mieli ich jedynie 95. W całych mistrzostwach zdobyli 144 punkty karne, co dało im złote medale i tytuł mistrzów Polski.

Zawody w Łososinie były próbą generalną przed mistrzostwami Europy w Dubnicy na Słowacji. Para Darocha i Chrząszcz leci na początku sierpnia bronić tytułu mistrzowskiego.

- Bardzo dobrze nam się latało, ale do końca nie wiedzieliśmy, jaki będzie finał - skomentował swój występ na stronie internetowej Aeroklubu Częstochowskiego Janusz Darocha. - Nie spodziewaliśmy się, że będzie aż tak dobrze. W zawodach rajdowych każda konkurencja jest do końca niewiadomą. Można być na czele, a po ostatniej konkurencji przez popełnienie drobnych błędów, które są kosztowne, wylądować na dalekim miejscu. Te zawody to ważny sprawdzian przed mistrzostwami Europy. Ale nie jesteśmy tym wynikiem uspokojeni przed mistrzostwami. Zdajemy sobie sprawę, że musimy się koncentrować na każdym elemencie lotu, żeby wypaść dobrze. Tym bardziej że znamy dobre i mocne strony naszych konkurentów - dodaje częstochowski pilot.

W zawodach startował też Marcin Skalik z ACz. Jako nawigator w parze z pilotem Jarosławem Sysio z Aeroklubu Bielsko-Bialskiego zajął siódme miejsce.

Więcej o: