Sport.pl

Krzysztof Skrętowicz najlepszy w lataniu precyzyjnym

Samolotowe mistrzostwa Polski w lataniu precyzyjnym zakończyły się sukcesem pilotów Aeroklubu Częstochowskiego. Krzysztof Skrętowicz wylatał złoty medal, a Janusz Darocha wywalczył tytuł drugiego wicemistrza Polski oraz wygrał konkurencje lądowań.
Z kolei Marcin Skalik, syn utytułowanego pilota Włodzimierza Skalika, zdobył tytuł mistrza Polski juniorów - drugi z rzędu - a w klasyfikacji łącznej seniorów i juniorów uplasował się na znakomitym, szóstym miejscu.

Samolotowe mistrzostwa Polski odbyły się w Jeleniej Górze. Najlepszych pilotów dzieliły niewielkie różnice punktowe. Samolotowym mistrzem Polski w lataniu precyzyjnym został Krzysztof Skrętowicz, który od niedawna lata w barwach Aeroklubu Częstochowskiego (wcześniej w Opolskim). Nazbierał jedynie 163 punkty karne. Został też najlepszym polskim pilotem tego sezonu, zdobywając Puchar Polski.

Srebro w mistrzostwach Polski uzyskał Bolesław Radomski z Aeroklubu Pomorskiego, który naliczył o dwa punkty karne więcej od zwycięzcy. Miejsce na podium wywalczył inny pilot Aeroklubu Częstochowskiego Janusz Darocha, który uzyskał tytuł drugiego wicemistrza. Reprezentantka Aeroklubu Częstochowskiego Joanna Kremblewska zajęła 31. lokatę.

- Zawody były udane - relacjonuje Janusz Darocha. - Najlepsze miałem lądowania, co w ostatnim czasie nie do końca mi wychodziło. Rozpoznanie też wyszło mi dobrze. W pierwszej konkurencji złapałem trochę za dużo punktów karnych na regularności lotu. W drugiej to poprawiłem.

Ze swojego rezultatu jest też zadowolony Marcin Skalik: - Pierwsza konkurencja wyszła mi bardzo dobrze. Drugiego dnia poszło mi trochę gorzej, choć starałem się jak mogłem. Do końca zawodów jednak dowiozłem tę przewagę - mówi.