Lekcja WF z mistrzem Gruszką

Gimnazjum nr 3 z Częstochowy znalazło się w gronie pięciu szkół z całego kraju, które zorganizują lekcje ?WF z Mistrzem". W piątek zajęcia poprowadzi tam doskonale znany w Częstochowie siatkarz Piotr Gruszka.
Coraz mniej uczniów na lekcjach wychowania fizycznego to problem ogólnopolski. Dlatego nauczyciele, instruktorzy, trenerzy, a także Ministerstwo Sportu i Turystyki zachęcają do uprawiania sportu. W piątek częstochowskie Gimnazjum nr 3 w dzielnicy Północ odwiedzi siatkarz Piotr Gruszka, który poprowadzi lekcję "WF z mistrzem".

- Lekcja odbędzie się w ramach kampanii "Stop zwolnieniom z WF", zorganizowanej przez Ministerstwo Sportu i Turystyki - mówi dyrektor szkoły Beata Strzelecka-Mach. - Młodzież do uprawiania sportu zachęcają Artur Siódmiak, Maja Włoszczowska, Cezary Trybański, Monika Pyrek i właśnie nasz gość Piotr Gruszka. To dla nas olbrzymie wyróżnienie i zarazem wielka radość, że znaleźliśmy się w gronie pięciu szkół w Polsce, do których zawita mistrz.

Piotr Gruszka to były gracz częstochowskiego AZS, jeden z najpopularniejszych polskich siatkarzy. Podczas mistrzostw Europy w 2009 roku wywalczył złoty medal i nagrodę MVP dla najlepszego zawodnika turnieju. Jest też srebrnym medalistą mistrzostw świata, a także uczestnikiem aż trzech olimpiad.