O awans do finałów PP AZS powalczy z Transferem Bydgoszcz

Siatkarze AZS-u pokonali w środę w Będzinie MKS Banimex 3:2 i awansowali do 1/8 Pucharu Polski. W kolejnej rundzie zmierzą się z Transferem Bydgoszcz.
Bydgoszczanie łatwo poradzili sobie na wyjeździe z BBTS-em Bielsko-Biała. Wygrali 3:0 (16, 21, 19). W 1/8 będą gospodarzem spotkania z akademikami, które odbędzie się 22 stycznia. Na zwycięzcę tego meczu czeka Asseco Resovia Rzeszów. Pojedynek z mistrzami Polski rozegrany zostanie już w ramach turnieju finałowego Enea Cup 2014, który w dniach 13-16 marca będzie miał miejsce najprawdopodobniej w Poznaniu (turniej z udziałem ośmiu zespołów miał być rozegrany w Bydgoszczy, która ma jednak problem z dostępnością hali). Oprócz Resovii zagwarantowany występ ma w nim już pięć innych najlepszych zespołów PlusLigi po pierwszej części rundy zasadniczej: PGE Skra Bełchatów, Zaksa Kędzierzyn-Koźle, Jastrzębski Węgiel, Cerrad Czarni Radom oraz Indykpol AZS Olsztyn.

Oprócz AZS-u i Transferu w 1/8 PP zagrają jeszcze KPS Siedlce, który niespodziewanie wyeliminował AZS Politechnikę Warszawską oraz Effector. Kielczanie wygrali w środę 3:2 w Gdańsku.