W plebiscycie na najpopularniejszego sportowca 2013 roku górą panie

Walczący o zwycięstwo w internetowym plebiscycie na najpopularniejszego sportowca 2013 roku Karolina Klabis i Grigorij Łaguta zgarnęli 4544 z blisko 6300 głosów. Wygrała piłkarka ISD AJD Gola, a na podium obok ?Griszy? znalazła się jeszcze multimedalistka uprawiająca taekwon-do Aleksandra Nowak.
Najpopularniejszy sportowiec 2013 roku

1. Karolina Klabis (ISD AJD Gol Częstochowa, futsal) - 2423 głosy

Mistrzyni Polski w futsalu i kapitan reprezentacji Polski w futsalu.

2. Grigorij Łaguta (CKM Włókniarz Częstochowa S.A., żużel) - 2121

Jeden z liderów drużyny Włókniarza, który sezon 2013 zakończył tuż za podium. Ulubieniec częstochowskich kibiców, brązowy medalista mistrzostw Europy.

3. Aleksandra Nowak (Częstochowska Akademia Taekwondo) - 855

Ma za sobą kolejny bardzo udany rok. Do swojej bogatej kolekcji dołączyła złote i brązowe medale MŚ (złoty w drużynie i brązowy indywidualnie) i ME (brązowy).

4. Artur Czaja (CKM Włókniarz Częstochowa S.A., żużel) - 408

Ma za sobą najlepszy sezon w karierze. Wywalczył m.in. tytuł Drużynowego Mistrza Europy Juniorów.

5. Miłosz Hebda (AZS Częstochowa SSA, siatkówka) -140

AZS w sezonie 2012/13 sukcesu nie odniósł, w PlusLidze wygrał jedynie rundę play-out i zajął 9. miejsce. Kilku zawodników zrobiło jednak postępy, a szczególnie należy docenić Miłosza Hebdę, który odniósł również sukces z reprezentacją Polski. Wywalczył srebrny medal na uniwersjadzie w Rosji.

6. Ewa Bugdoł (WLKS Kmicic Częstochowa, triatlon) - 130

Specjalizuje się w startach na długim dystansie. Wygrała Puchar Świata (Chiny), liderka rankingu ITU - Światowej Federacji Triatlonu. Poza tym mistrzyni Polski i najlepsza zawodniczka Pucharu Polski.

7. Janusz Sośniak (KU AZS Politechnika Częstochowska, koszykówka) - 105

Najbardziej doświadczony zawodnik i kapitan drużyny, która wywalczyła awans do II ligi.

8. Janusz Darocha (Aeroklub Częstochowski, sporty samolotowe)- 94

Wciąż należy do czołówki pilotów świata. W 2013 roku wywalczył złoty medal ME w lataniu rajdowo-nawigacyjnym. Został także mistrzem Polski.

9. Alicja Ziaja (AZS Częstochowa S.S.A., strzelectwo sportowe) - 44

Ważna postać drużyny, która wywalczyła brązowy medal ME. Ponadto wywalczyła złoty medal MP w konkurencji ksp 60 (indywidualnie) i srebrny medal MP w ksp 60 (drużynowo).

10. Sławomir Talowski (Aeroklub Częstochowski, sporty samolotowe) - 8

Wywalczył srebrny medal w klasie Advanced podczas rozegranych w lipcu mistrzostw świata w akrobacji szybowcowej rozegranych w Finlandii.