Sport.pl

Chcesz mieć licencję pilota? W aeroklubie na ciebie czekają

Aeroklub Częstochowski prowadzi szkolenia teoretyczne do licencji pilota samolotowego PPL(a). Po ukończeniu zajęć teoretycznych można rozpocząć też praktykę.
Kadra szkoleniowa Aeroklubu Częstochowskiego jest bardzo mocna. Jednym z instruktorów jest wielokrotny mistrz świata, Europy i Polski, multimedalista sportów samolotowych Janusz Darocha. Po zapoznaniu się z teorią kursanci mogą zapisać się na kurs praktyczny. Aby go ukończyć, należy spędzić w powietrzu 45 godzin. Najbliższy kurs rozpocznie się 5 kwietnia i potrwa do 11 maja. Informacje o kursach można uzyskać pod nr. telefonu 693 724 424 lub 783 995 277.

ACz prowadzi także "Podstawowy kurs latania zawodniczego", który ma za zadanie wykształcić adeptów latania nawigacyjno-rajdowego i przygotować do startów w mistrzostwach Polski. Formuła kursu składa się z części teoretycznej oraz praktycznej. Instruktorem też jest Janusz Darocha.

Wszyscy zainteresowani kursami powinni kontaktować się z Aeroklubem Częstochowskim w celu uzyskania szczegółowych informacji.