Historyczny sukces zawodników KS Orient

W szwajcarskim Davos odbyły się mistrzostwa Europy w Taekwondo. W imprezie wystąpiła 14-osobowa KS Orient, która wywalczyła aż 30 medali. - To jeden z największych sukcesów w 20-letniej historii istnienia naszego klubu - cieszy się Magdalena Makowska.
W zmaganiach uczestniczyło 750 zawodników z 22 państw. Reprezentacja Polski wywalczyła w klasyfikacji generalnej czwarte miejsce, a do sukcesu Polaków w znacznym stopniu przyczynili się zawodnicy Orientu. Tytuły mistrzowskie wywalczyli: Olimpia Grela (podwójna ME: walki ciągłe i walki przerywane), Mateusz Tatar (potrójny ME: walki ciągłe i walki przerywane -64 kg oraz walki tag-team), Michał Dziechciarz (walki przerywane -152 cm), Artur Kula (potrójny ME: walki ciągłe i przerywane oraz walki tag-team), Michelle Maier (tag-team), Natalia Jastrzębska (tag-team).

Srebrne medale ME zdobyli: Weronika Burdzyńska (dwa srebra: walki ciągłe -67 kg i walki tag-team), Klaudia Wójcik (dwa srebra: walki tag-team oraz walki przerywane -61 kg), Mieszko Matysiak, Michał Dziechciarz, Maciej Kasprzyk, Kacper Kołodziejczyk (wszyscy walki tag-team), a z brązowymi medalami z zawodów wrócili: Wiktoria Dombek (dwa brązy: walki ciągłe -168 cm i walk tag-team), Weronika Burdzyńska (walki przerywane -67 kg), Maciej Kasprzyk (techniki szybkościowe), Mieszko Matysiak (dwa brązy: walki ciągłe i przerywane -152 cm), Natalia Jastrzębska (walki ciągłe -152 cm), Klaudia Wójcik (walki ciągłe -61 kg), Agnieszka Horbatiuk (tag-team), Olimpia Grela (walki tag-team).

Artur Kula wraz z zawodnikami z innych klubów startował także w walkach drużynowych, dzięki czemu na konto Polski dorzucił kolejny brązowy medal.

- Tegoroczne mistrzostwa Europy zakończyły się dla Orientu jednym z największych sukcesów w 20-letniej historii klubu - podsumowuje Magdalena Makowska z KS Orient. - Szczególne wyróżnienia należą się Arturowi Kuli, który startując w czterech konkurencjach, zdobył trzy złote medale i jeden brązowy. Trenerem zawodników jest posiadający VI Dan Zbigniew Pawlak.