Skra przegrywa z Nadwiślanem. Nie będzie barażów, nie będzie II ligi... [ZDJĘCIA]

Częstochowska Skra nie zagra w barażach o miejsce w II lidze. W sobotę w meczu, którego stawką było zwycięstwo w grupie mistrzowskiej III ligi, uległa Nadwiślanowi Góra 0:2.
Chcąc zagrać w barażach o miejsce w II lidze, Skra musiała pokonać drużynę Nadwiślana. Wtedy przeskoczyłaby rywala w tabeli i z dwoma punktami przewagi wygrałaby rywalizację w grupie mistrzowskiej III ligi. Niestety, nic z tego nie wyszło, a powód był bardzo prosty. Drużyna z Góry okazała się zwyczajnie lepsza. Gospodarzom trudno było odmówić ambicji i woli walki, ale piłkarsko ustępowali rywalom. Próbując konstruować akcje, nadziali się na dwie kontry i praca, jaką wykonali przez cały sezon, poszła na marne.

W pierwszej połowie częstochowianie częściej posiadali piłkę, ale sytuacje stwarzali goście. Można powiedzieć, że w 13. i 23. minucie skrzacy dostali dwa ostrzeżenia. Konsekwencji w postaci bramki nie było, ale rywale już wtedy pokazali, że potrafią być bardzo groźni. W trzecim kwadransie przejęli natomiast inicjatywę i... wykonali na Skrze wyrok. Najpierw w 33. minucie Dawid Tomanek przedarł się w pole karne, podał do Tomasza Matyska, który z ostrego kąta pokonał Roberta Widawskiego. Bramkarz Skry sugerował spalonego, ale spalonego nie było. Można natomiast mówić o jego błędzie, ponieważ praktycznie nie interweniował.

W 42. minucie było już 0:2. Tym razem bardzo ruchliwy Tomasz Matysek dograł do Arkadiusza Kowalczyka, a ten uderzył mocno przy słupku i po raz drugi zaskoczył Widawskiego.

Czy Skra podniesie się po takim ciosie? Czy w drugiej połowie powalczy jeszcze o korzystny wynik? Patrząc na grę obu zespołów, można było w to wątpić. Powątpiewał też oglądający mecz w szaliku Skry Andrzej Szarmach. W krótkim komentarzu dodał jednak, że dopóki piłka w grze, wszystko może się zdarzyć.

I kto wie, jak by było, gdyby w 49. minucie piłka po strzale Mateusza Szałka znalazła drogę do bramki. Stoper Skry z mniej więcej 20 metrów huknął z całych sił, ale trafił w poprzeczkę, a dobitka Marcina Chmiesta również okazała się nieskuteczna.

W kolejnych minutach Skra również naciskała. W 60. minucie Paweł Polak wdarł się w pole karne, mimo asysty rywali strzelił bardzo mocno, ale bramkarz gości odbił piłkę. Wciąż było więc 0:2, a szanse skrzaków przynajmniej na wyjście z tego meczu z twarzą były coraz mniejsze. Finał był taki, że kibice, których na stadionie przy Loretańskiej pojawiła się rekordowa ilość, nie zobaczyli nawet honorowej bramki, a trener Jan Woś podał się do dymisji. - Umówiliśmy się z prezesem, że jeżeli nie będzie awansu, to moja misja się zakończy. Trzy i pół roku pracowałem dla Skry, starałem się to robić jak najlepiej. Niestety, finisz tych rozgrywek nie jest dla mnie zbyt miły - podsumował Jan Woś.

Skra Częstochowa 0 (0)

Nadwiślan Góra 2 (2)

Bramki: 0:1 Matysek (33.), 0:2 Kowalczyk (42.).

Skra: Widawski, Kowalczyk (46. Zawadzki), Drzymont, Szałek, Kowalski, Semaniuk, M. Sobala (61. Woldan), Piwiński (46. Polak), Domański, K. Sobala, Chmiest.

Inne wyniki:

Rekord Bielsko-Biała - Górnik Wesoła 1:1, Ruch II Chorzów - BKS Stal Bielsko-Biała 2:2, Piast II Gliwice - Pniówek 2:5.