Martyna Klekot w MP tym razem bez sukcesów

Martynie Klekot z częstochowskiego BDC Unipolu tym razem nie udało się wywalczyć medalu mistrzostw Polski w kolarstwie. Podczas rozgrywanych w Sobotce i Zawoni zawodów zajmowała miejsca poza pierwszą dziesiątką.
W jeździe indywidualnej na czas (dystans 20 km) Klekot w stawce 32 zawodniczek znalazła się na 15. miejscu. Do mistrzyni Polski - Eugenii Bujak z BTC City Ljubljana - straciła ponad dwie minuty. Częstochowiance sukcesu nie udało się odnieść także w wyścigu ze startu wspólnego, gdzie kolarki miały do pokonania 100-kilometrową trasę. Tutaj była czternasta, a wygrała Paulina Guz z LKS Atom Boxmet Dzierżoniów.

Miejsca poza pierwszą dziesiątką zajmowali także pozostali reprezentanci BDC Unipolu. W wyścigu ze startu wspólnego juniorów Kacper Nowicki był 12., a Kamil Ostojski 30. Z kolei w kategorii orlik Magdalena Plich zajęła 13. pozycję, a Kacprowi Gronkiewiczowi nie udało się dojechać do mety.