Sport.pl

W mistrzostwach Polski atak pilotów Aeroklubu Częstochowskiego

W Chrcynnie pod Warszawą trwają Samolotowe Nawigacyjne Mistrzostwa Polski, w których z powodzeniem rywalizują piloci Aeroklubu Częstochowskiego. Drugą konkurencję nawigacyjną wygrał Krzysztof Skrętowicz, Marcin Skalik był trzeci, a Janusz Darocha szósty. Różnice punktowe były tak małe, że w klasyfikacji generalnej nie doszło do większych przetasowań. Wśród seniorów liderem nadal jest Bolesław Radomski, wśród juniorów prowadzenie objął Skalik.
Skrętowicz i Radomski w drugiej konkurencji "złapali" po 27 punktów karnych i to oni wspólnie okazali się najlepsi. Trzeci Marcin Skalik stracił do nich 29 punktów, a szósty Janusz Darocha 53. To była w miarę wyrównana konkurencja. Dziesiąty Marcin Chrząszcz z Wrocławia dostał tylko 99 punktów i w związku z tym do wielkich zmian w generalce nie doszło. Na prowadzeniu umocnił się Radomski, za nim wciąż "klan Wieczorków", drugi jest Krzysztof, a trzeci Michał.

Po drugiej konkurencji sporo skorzystał Krzysztof Skrętowicz, który z szóstego miejsca przesunął się na czwarte i w tej chwili do lidera traci 143 punkty, a do podium tylko 31. Skrętowicz w klasyfikacji generalnej o 18 punktów wyprzedza kolejnego pilota Aeroklubu Częstochowskiego Marcina Skalika. Skalik w generalce jest piąty, a w klasyfikacji juniorskiej, w której broni tytułu, objął prowadzenie.

Po nieudanej pierwszej konkurencji więcej powodów do zadowolenia może mieć kolejny przedstawiciel Aeroklubu Częstochowskiego Janusz Darocha. Zajął szóste miejsce, do zwycięzców stracił 53 punkty i przesunął się z dziesiątej na dziewiątą pozycję. Do trzeciego Michała Wieczorka odrobił dwa punkty, a do drugiego Krzysztofa Wieczorka 11. Ostatni z naszych pilotów Marcin Górnik drugą konkurencję skończył na 19. pozycji i z 17. spadł na 18. miejsce.

Do zakończenia mistrzostw pozostała jeszcze jedna konkurencja nawigacyjna i lądowania na celność.

Więcej o: