Sport.pl

Rodzinny duet Darochów wygrywa Jurajskie Zawody Samolotowe

Janusz Darocha razem z córką Igą okazali się bezkonkurencyjni w VII Jurajskich Zawodach Samolotowych im. Piotra Sikorskiego, które rozegrano na lotnisku Aeroklubu Częstochowskiego.
Team Darochów nie dał szans rywalom. Janusz i Iga wygrali obie konkurencje i pewnie zwyciężyli w zawodach. W sumie uzbierali tylko 123 punkty karne, druga załoga miała ich ponad dwa razy tyle - 282.

- To były nasze trzecie wspólne zawody i pierwsze zwycięstwo. Wygląda na to, że współpraca zaczyna się układać, Iga bardzo mi pomogła, stąd tak dobry wynik - podsumował występ Janusz Darocha. Córka była trochę bardziej sceptyczna, jeżeli chodzi o jej wkład w zwycięstwo. - Cieszę się, że tata tak to widzi, ale starałam się głównie nie przeszkadzać. - To fakt, nie przeszkadzała, ale też dużo pomogła, znalazła kilka zdjęć i znaków, dzięki temu wygraliśmy - podkreślał jednak Darocha senior.

Drugie miejsce zajęli Piotr Koper i Zofia Garwacka z Aeroklubu Warszawskiego. - To dla nas spore zaskoczenie. Co prawda liczyliśmy na dobry występ, ale na drugie miejsce raczej nie - podsumowała Garwacka. - Niestety, ten wasz Darocha nie jest zbyt gościnny i musieliśmy się zadowolić drugim miejscem - żartował najwyraźniej zadowolony z występu Koper.

Na trzecim miejscu uplasowali się Szymon i Krzysztof Wieczorkowie z Krakowa. Przed rokiem Team Wieczorków w składzie z Krzysztofem wygrał zawody Jurajskie, w tym roku zmienił się pilot i "Krakusy" musiały zadowolić się trzecim miejscem. - Ja te zawody traktuję towarzysko i służę jako nawigator raz jednemu, raz drugiemu synowi, w zależności od tego, który chce akurat ze mną polatać - zwierzył się Krzysztof Wieczorek.

Pechowcami okazali się Michał i Szczepan Bartlerowie ze Stalowej Woli. Po pierwszej konkurencji zajmowali drugie miejsce, niestety loger nie zapisał im końcówki drugiej, przez co zarobili trochę punktów karnych i spadli na czwarte miejsce. Jednak jako pierwsza rodzinna załoga spoza podium wygrali klasyfikację rodzinną, drugie miejsce zajęli Agnieszka i Krzysztof Lenartowiczowie z Aeroklubu PLL Lot, a trzecie Andrzej i Michał Wolniakowie. Najlepszą załogą amatorską, to jest taką, która jeszcze nigdy nie startowała w zawodach rankingowych, zostali Sławomir Nowakowski i Krzysztof Jakubowski z Piotrkowa Trybunalskiego. Natomiast najmłodszą załogą były amazonki Oliwia Stańczykowska i Agata Kuchta, odpowiednio z Łodzi i Dęblina.

Więcej o: