Osłabiony Raków rozczarował. Przegrał z Legionovią 1:3 [ZDJĘCIA]

Mocno osłabiony Raków przegrał w sobotę z Legionovią Legionowo 1:3. Była to druga porażka częstochowian z rzędu i czwarta od początku sezonu.
Częstochowianie chcieli się szybko odbudować po porażce w Mielcu, ale już przed meczem było wiadomo, że o trzy punkty będzie bardzo trudno. Trener Jerzy Brzęczek nie mógł wystawić najsilniejszego składa ponieważ kontuzje wyeliminowały z gry kilku podstawowych zawodników. Na środku obrony zabrakło Brazylijczyka Daniela da Silvy i Adriana Pluty. W kadrze nie było też Roberta Brzęczka. "Przemeblowana" obrona w sobotnim meczu nie grała zbyt pewnie i goście to wykorzystali.

Legionovia już w 27. minucie wyszła na prowadzenie. Po rzucie wolnym bramkę zdobył kapitan gości Sebastian Janusiński. Raków nie miał pomysłu na grę. W pierwszej połowie próbował atakować, ale były to akcje, które rywale z łatwością rozbijali. Niestety, po przerwie również lepiej nie było. W 48. minucie mogło był natomiast 0:2, ale Przemysław Wróbel wygrał pojedynek sam na sam. Chwilę później bramkarz Rakowa był już bez szans. Gola głową zdobył Słoweniec Miha Goropevshek.

Gospodarze, nie mając już nic do stracenia, ruszyli do odrabiania strat i w 81. minucie zdobyli tzw. kontaktowego gola. Dariusz Pawlusiński uderzył wówczas z rzutu wolnego i piłka trafiła do siatki Legionovii. W końcówce piłkarze Rakowa chcieli pójść za ciosem, ale ich śmiałe ataki zamiast wyrównującym golem zakończyły się... kontratakiem gości. W 84. minucie Janusiński był sam na sam z Wróblem. Ograł częstochowskiego bramkarza i zdobył swoją drugą bramkę w meczu.

- Brak kilku podstawowych zawodników sprawił, że mieliśmy dziś spore problemy i przegraliśmy - powiedział zdenerwowany trener Rakowa Jerzy Brzęczek. - Dziś szansę gry dostali rezerwowi, ale różnie to wyglądało.

Raków po 10 kolejkach ma na koncie 16 punktów i zajmuje 6. miejsce. W niedzielę zostaną rozegrane trzy kolejne mecze w II lidze, a ostatnie spotkanie tej kolejki odbędzie się dopiero 30 września.

Raków Częstochowa - Legionovia Legionowo 1:3 (0:1)

Bramki: 0:1 Janusiński (27.), 0:2 Goropevshek (49.), 1:2 Pawlusiński (81.), 1:3 Janusiński (84.).

Raków: Wróbel - Mońka, Holik, Góra (59. Ogłaza), Pełka, Pawlusiński, Kowalczyk (60. Diogo), Pląskowski, Serafin (63. Porochnicki), Balogun (Kural).

Legionovia: Smyłek - Dankowski, Goropevshek, Wieczorek, Kołodziejczyk, Czapa (79. Kominiak), Stromecki, Pawić, Ziąbski (68. Odunka), Lewicki (76. Zaniewski), Janusiński (89. Maciejewski).