SGP i Meblodrew wygrywają w Amatorskiej Lidze Piłki Nożnej

Miniony tydzień był bardzo udany dla drużyn SGP i Meblodrew, które wygrały w Amatorskiej Lidze Piłki Nożnej po dwa mecze. Zgarnęły komplet punktów i znacznie awansowały w tabeli.
SGP pewnie i wysoko pokonało Azarro i Koral Kłobuck. Na uwagę zasługuje jednak poniedziałkowe zwycięstwo Meblodrewu z Jagiellończykami. - Po pierwszej połowie, dzięki dwóm bramkom Patryka Błaszczyka, to "Handlowcy" byli bliżej zwycięstwa - relacjonuje Marcin Mazik z prowadzącego rozgrywki Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Nie pierwszy i nie ostatni raz przekonaliśmy się jednak, że w ALPN-ie gra toczy się do ostatniego gwizdka sędziego. Pierwsze zwycięstwo w tym sezonie Meblodrew zawdzięcza przede wszystkim Mariuszowi Kubankowi, który najpierw w 42. minucie strzelił kontaktową bramkę, a następnie na siedem minut przed końcem meczu Meblodrew doprowadził do wyrównania. Gdy wszystkim wydawało się już, że drużyny podzielą się punktami, Mariusz Kubanek w doliczonym czasie gry strzelił trzecią bramkę dla swojej drużyny. Czy mecz ten okaże się przełomowym dla losu tej drużyny w dalszej części rozgrywek? Zobaczymy, z pewnością Meblodrew stać na dobrą grę i miejsce w czołówce tabeli.

W najciekawiej zapowiadającym się meczu 3 kolejki aktualny lider rozgrywek - Klub 54 Exact System pokonał jedną bramką depczącą mu po piętach drużynę Drog Budu. Nareszcie skutecznością błysnęli też piłkarze ZC Michaś, którzy strzelili rywalom osiem bramek.

Kolejne mecze w ALPN odbywać się będą już od dzisiaj (poniedziałek 29 września). - Zaczynamy od mocnego uderzenia. O godzinie 19.00 w rozgrywanym awansem spotkaniu 11. kolejki zmierzą się Jagiellończycy i ZC Michaś - dodaje Mazik. - Jutro kolejny z tzw. meczów na szczycie. Tym razem Klub 54 Exact Systems zmierzy się z SGP. Spotkania pomiędzy tymi drużynami od kilku lat nazywamy "derbami branżowymi", a oznacza to pełną mobilizację wśród zawodników, znajomych i sponsorów obu drużyn, bez względu na aktualną pozycję w tabeli. Ciekawie zapowiadał się też pojedynek pomiędzy Drog Budem a Jagiellończykami. Spotkanie zostało jednak przełożone na późniejszy termin.

Zapraszamy na Miejski Stadion Piłkarski "Raków".

Wyniki 3. kolejki spotkań:

SGP - Koral Kłobuck 6:1 (M. Sirek - 5, M. Michalec - K. Kuźnik)

Jagiellończycy - Meblodrew 2:3 (P. Błaszczyk - 2 - M. Kubanek - 2, P. Nabiałczyk)

TRW Polska - Azzarro 1:0 (P. Bajor)

ZC Michaś - Dawid 8:1 (W. Dawidowski - 3, M. Walczak - 3, A. Szymczyk - 2 - A. Dąbrowski)

Klub 54 Exact Systems - Drog Bud 1:0 (K. Leszczyna)