Prezydent Matyjaszczyk podziękował siatkarskim sędziom za pracę podczas mistrzostw świata i promocję Częstochowy

Sześcioro arbitrów z Częstochowy sędziowało wrześniowe mistrzostwa świata w siatkówce, które odbyły się w Polsce i zakończyły zdobyciem przez biało-czerwonych złotych medali. Prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk podziękował naszym sędziom za pracę podczas mistrzostw i promocję Częstochowy.
Marta Rembielak-Kucharska, Paweł Kapica, Marcin Dobrzański, Artur Kucharski, Przemysław Masio i Bartłomiej Fortuna zostali powołani na mistrzostwa świata jako sędziowie liniowi. Ewa Bednarek pełniła funkcję sekretarza. - Każdy z częstochowskich arbitrów sędziował mecze pierwszej, drugiej i trzeciej fazy turnieju - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta Częstochowy. - Dodatkowo Marcin Dobrzański był sędzią liniowym w meczu o brązowy medal, w którym Niemcy pokonali Francję. Marta Rembielak-Kucharska sędziowała półfinałowy pojedynek, w którym Brazylia wygrała z Francją. Paweł Kapica był rezerwowym sędzią liniowym podczas finału mistrzostw świata Polska - Brazylia, a Przemysław Masio pełnił funkcję rezerwowego sędziego liniowego w półfinale Brazylia - Francja. Sekretarz Ewa Bednarek na tym samym meczu sporządzała protokół elektroniczny.

To nie pierwsza poważna impreza częstochowskich sędziów. W 2013 roku Marcin Dobrzański i Artur Kucharski byli powołani na mistrzostwa świata w siatkówce plażowej, gdzie dotarli do meczu finałowego i półfinałowego w rozgrywkach kobiet. Częstochowianie jako sędziowie liniowi są też powoływani na mecze Ligi Światowej.