Sport.pl

Po porażce z Banimexem kibice AZS-u bluzgali i obrażali. Zawodnicy protestują

Sobotni wyjazdowy mecz AZS-u z Banimexem Będzin zakończył się skandalem. Nie przebierając w słowach, kibice zwymyślali drużynę za porażkę. - Jesteśmy zbulwersowani sposobem obrażania zarówno nas, a co za tym idzie Klubu, którego barwy mamy zaszczyt reprezentować - piszą w przesłanym do naszej redakcji oświadczeniu zawodnicy.
Oświadczenie zawodników AZS-u Częstochowa

Z oburzeniem przyjęliśmy postawę osób, mieniących się kibicami AZS Częstochowa. Jesteśmy zbulwersowani sposobem obrażania zarówno nas, a co za tym idzie Klubu, którego barwy mamy zaszczyt reprezentować.

Zarzuty, kierowane w naszą stronę w sposób całkowicie niedopuszczalny, mają w dodatku wymiar absurdalny. Zarzucanie nam braku ambicji i woli walki w trakcie czwartego seta ostatniego meczu w Sosnowcu jest czymś niezrozumiałym i nie ma nic wspólnego z faktami.

Podkreślamy, że jako drużyna nie akceptujemy takiej postawy. Tym bardziej jest to dziwne, iż ludzie, którzy mienią się naszymi kibicami, powinni być z zespołem nie tylko w chwilach sukcesów. Nie ma wątpliwości, że w tym sezonie czekają nas powody zarówno do radości, jak i do smutku. Takie bowiem są realia sportu, ale nie zmienia to oczywiście naszej postawy - my, drużyna AZS Częstochowa, zawsze zostawiamy na boisku serce. I nikt nam tego nie odbierze.

Chcemy podkreślić, że kategorycznie nie akceptujemy sposobu obrażania kapitana drużyny, tym bardziej, że nie ma to nic wspólnego ze sportem. Jesteśmy zespołem. Każdy z nas czuje się jego ważną częścią.

Prawdziwy AZS to my. AZS tworzą ludzie, którym zależy na tym, by ten klub istniał i się rozwijał, a nie ci, którzy swoim zachowaniem go niszczą.

Oświadczenie podpisali siatkarze, trenerzy i kierownictwo drużyny AZS Częstochowa SSA.

Więcej o:
Komentarze (2)
Po porażce z Banimexem kibice AZS-u bluzgali i obrażali. Zawodnicy protestują
Zaloguj się
 • andysuper

  Oceniono 12 razy 10

  Zagadka sportowa- o jakim klubie mowa?

  2012/ 2013:
  mecze: 5- 16 sety: 28- 54 (1 wygrana u siebie)

  2013/ 2014:
  mecze: 6- 18 sety: 29- 61 (3 wygrane u siebie)

  2014/ 2015: (po 8 kolejce)
  mecze: 2- 6 sety: 11- 18 (1 wygrana u siebie)

  w sumie: 53 mecze w lidze- 13 wygranych, 40 przegranych
  sety- 68- 133

  5 wygranych meczów u siebie!!!

  Czyli jest dobrze i zmian nie trzeba!

 • kasek

  Oceniono 6 razy 2

  tak jak na banerze.."miłość do klubu zobowiązuje..." ale skoro ..."Osiedle Ich wychowuje..." to co sie dziwić.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX