Ryszard Bosek: Po przerwie zabrakło nam agresji

AZS przegrał w sobotę z PGE Skrą Bełchatów 0:3, dobrze grał tylko do momentu przerwania meczu. - Nieszczęście polegało dzisiaj na tym, że przy wyniku 19:16, kiedy dobrze nam szło, trzeba było przerwać mecz. Wtedy mieliśmy szansę wygrać seta, a po przerwie zaczęliśmy słabo i nie zdołaliśmy ugrać nic - komentował dyrektor sportowy klubu Ryszard Bosek.
Bosek żałował straconej szansy w pierwszej partii, ale zwracał też uwagę, że w dalszej części meczu drużynie Marka Kardosa brakowało agresji. - Rozumiem, że zawodnicy mogli być trochę spięci, ale to jest PlusLiga, tutaj trzeba pokazywać charakter - podkreślał. - Z reguły jest tak, że słabszy się rzuca, próbuje ugryźć, ale w naszym przypadku tak nie było. Ja bym się rzucił na przeciwnika, mimo wszystko chciał pokazać, że jestem groźny. Szkoda, że tak się zakończył ten mecz. Rywale pokazali nam dzisiaj, że siatkówka to gra techniczna, a nie siłowa. Liczę, że nasi zawodnicy wyciągną wnioski z tej lekcji.

Libero AZS-u Adrian Stańczak, podobnie jak Bosek, żałował, że pojedynek musiał zostać przerwany. - Byliśmy pozytywnie, bardzo fajnie nastawieni do tego meczu. Walczyliśmy od początku, w końcówce pierwszego seta im odskoczyliśmy i wtedy trzeba było się ewakuować z hali - mówił Stańczak. - Ta przerwa nas najwyraźniej zdekoncentrowała, a gdy się gra z Bełchatowem, nie można sobie pozwolić nawet na chwilę zadyszki, bo oni momentalnie to wykorzystują. Grali z nami mądrze i pewnie wygrali. Ale trzeba pamiętać, że Skra to zespół bardzo doświadczony, dobrze się znający. Nasz został zbudowany od podstaw i wciąż musimy się zgrywać.