Sport.pl

Maks Drabik opuści Częstochowę. Będzie jeździł w ekstralidze

W żużlu okienko transferowe jest jeszcze zamknięte, ale kluby rozmawiają z zawodnikami i budują drużyny na nowy sezon. Tak jak informowaliśmy, jest praktycznie przesądzone, że szeregi Włókniarza opuszczą Artur Czaja i Hubert Łęgowik. Kontrakt z nowym klubem podpisze również Maksym Drabik, który w sezonie 2014 jeździł w II-ligowej Ostrovii Ostrów Wielkopolski.
Po uzyskaniu licencji Maks związał się z Włókniarzem S.A., ale w ekstralidze nie zadebiutował. W sezonie 2014 najpierw zdobywał doświadczenie jeżdżąc w zawodach towarzyskich i młodzieżowych, z czasem trafił do I-ligowego Orła Łódź, a potem Ostrovii. W Ostrowie Wielkopolskim, gdzie trenerem został Marek Cieślak, jednak nie zostanie. Drabik senior nie potwierdza, ale też nie zaprzecza, że w nowym sezonie syn będzie reprezentował Betard Spartę Wrocław.

- Jeszcze zanim Maks zrobił licencję, jeździliśmy do Wrocławia na treningi i już wtedy pojawił się temat, żeby tam został - tłumaczy Sławomir Drabik. - Potem podpisaliśmy umowę ze spółką, a teraz mieliśmy wolną rękę i możliwość wyboru. Chciałem, żeby "Torres" trafił do normalnego klubu. Ja z Wrocławia mam bardzo dobre wspomnienia, więc to był temat numer jeden. Tyle na ten moment mogę powiedzieć.

Jak mówi Drabik, temat Włókniarza i ewentualnych startów w II lidze w barwach stowarzyszenia nie był brany pod uwagę. O ewentualnym powrocie mówi natomiast tak: - Dużo musiałoby się tutaj zmienić, a przede wszystkim klimat. W czasach, kiedy ja zaczynałem we Włókniarzu też nie było pieniędzy, ale przynajmniej atmosfera była OK.

Więcej o:
Komentarze (2)
Maks Drabik opuści Częstochowę. Będzie jeździł w ekstralidze
Zaloguj się
  • penitenziagite99

    Oceniono 18 razy 12

    No właśnie,piękne słowa Sławku,ATMOSFERA BYŁA OK. Teraz nie ma o tym mowy,chyba że wystartujemy w 2 lidze jako stowarzyszenie.Ja bym tego bardzo chciał,2 liga-trudno,jeździć też się da,a jak tylko będą wychowankowie to już nie mogę się doczekać!! Była ekstraliga i przestałem chodzić w tym sezonie-nie będę wspierał mafii. Choć na Włókniarz chodzę od 95r[mój debiut to 1991]tak nie mogłem patrzeć jaki burdel robi się w klubie przez mafię i trudno-olałem temat. Teraz czekam na 2 ligę,mam nadzieję,że wypali!!

  • jajecznicabezpomidorow

    Oceniono 12 razy -6

    xuj nim

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX