Sport.pl

Najwięcej kibiców ogląda mecze Resovii, a jaka frekwencja jest na AZS-ie?

Okazuje się, że w pierwszej rundzie PlusLigi najwięcej kibiców - prawie 55 tysięcy - oglądało mecze Asseco Resovii Rzeszów. Na spotkaniach z udziałem częstochowskiego AZS-u frekwencja była o połowę mniejsza.
Drużyny PlusLigi rozegrały w pierwszej rundzie 13 kolejek. Zgodnie ze statystykami prowadzonymi przez organizatora rozgrywek najwięcej kibiców - aż 55 tysięcy - obejrzało mecze z udziałem Resovii (średnia 4200 osób). Na drugiej pozycji znalazła się Skra Bełchatów (42 tysiące), ale trzeba pamiętać, że klub z Bełchatowa poprawił sobie wynik dzięki znakomitej frekwencji w łódzkiej Atlas Arenie, gdzie hit 13. kolejki z Resovią obejrzało ponad 12 tysięcy sympatyków. Trzecią frekwencją w lidze może pochwalić się Lotos Trefl Gdańsk (39 tysięcy).

A jak na tle najlepszych prezentuje się nasz AZS? Okazuje się, że mecze akademików obejrzało dotychczas ponad 25 tysięcy kibiców, z czego około 13,7 tys. w Hali Sportowej Częstochowa. Gorszą frekwencję mają tylko Czarni Radom, Effector Kielce, Banimex Będzin i BBTS Bielsko-Biała.

W pierwszej rundzie PlusLigi zmagania siatkarzy śledziło w sumie ponad 213 tysięcy kibiców. Przy rozegranych 91 spotkaniach daje to średnią ponad 2,3 tys. na mecz. Po tym jak biało-czerwoni zdobyli tytuł mistrzów świata liczono na więcej, a za powód takiego stanu rzeczy wskazuje się napięty terminarz - to, że drużyny często grają dwa razy w tygodniu. Swoje robią też późne godziny rozpoczęcia meczów (np. 19 czy 20:30), a także transmisje w telewizji, które powodują, że kibice zamiast odwiedzać hale, pozostają w domach i oglądają mecz przed telewizorem.

Siatkarscy prezesi mają nadzieję, że fani siatkówki tłumnie ruszą do hal, gdy rozpoczną się play-offy i toczyć się będzie walka o medale.

Więcej o: