AZS Częstochowa wzmacnia skład. Ustaliliśmy, co to za Francuz

Wszystko wskazuje na to, że Francuzem, który w najbliższych dniach podpisze kontrakt z AZS-em, jest 33-letni przyjmujący Guillaume Samica.
Zadaniem wielokrotnego reprezentanta Francji będzie zastąpienie Michała Bąkiewicza, który zakończył karierę w związku z kontuzją pleców. Samica ma ogromne doświadczenie i powinien sobie dać radę. Tym bardziej że nie miał przerwy w graniu. Do Częstochowy przyjedzie najprawdopodobniej w niedzielę i wiele wskazuje na to, że podpisze kontrakt.

Samica jest dobrze znany polskim kibicom. W PlusLidze występował dwukrotnie, najpierw w sezonie 2008/09 w Jastrzębskim Węglu, potem w 2011/12 w Kędzierzynie Koźlu. Z reprezentacją Francji zdobył m.in. wicemistrzostwo Europy - w 2009 roku w Turcji.

Trener Marek Kardos nie chce potwierdzić nazwiska zawodnika, ale podkreśla, że tan gracz może wnieść do drużyny sporą wartość. - Jeżeli mówimy o tym samym zawodniku, to jest ograny, bardzo doświadczony i może sporo nauczyć grającego na przyjęciu młodego Rafała Szymurę. Na pewno będzie sporym wzmocnieniem - mówi Marek Kardos.

AZS przegrał w PlusLidze sześć kolejnych meczów - w miniony piątek 0:3 z Jastrzębskim Węglem - " i w tabeli spadł na 12. miejsce. W klubie liczą, że dzięki transferowi Samiki drużyna poprawi kiepski bilans. O ile dojdzie do podpisania kontraktu (bo tutaj nie ma jeszcze 100-procentowej pewności), w lidze Francuz zadebiutuje najpewniej 22 grudnia w meczu z warszawską Politechniką w Częstochowie.