Sport.pl

Dlaczego w Młodej Lidze najmniej kibiców ogląda siatkarzy z Częstochowy?

Profesjonalna Liga Piłki Siatkowej na meczach Plus Ligi, Orlen Ligi oraz Młodych Ligach kobiet i mężczyzn prowadzi przeróżne statystyki. Jedna z nich dotyczy frekwencji na meczach. Pod tym względem słabo wypada Centralna Szkoły PSP AZS, która ma najgorszą średnią w Młodej Lidze.
Trzynaście spotkań z udziałem Centralnej Szkoły PSP AZS obejrzało zaledwie... 502 kibiców. Co miało na to wpływ? Częstochowscy siatkarze jak na razie nie rozegrali ani jednego meczu w Częstochowie. Swoje spotkania CS PSP AZS w tym sezonie gra głównie w Cykarzewie Starym, a raz zdarzyło się jej wystąpić w Olsztynie koło Częstochowy. Siatkarze CS PSP AZS śmieją się, że są jedynym zespołem w Młodej Lidze, który wszystkie spotkania rozgrywa na wyjazdach.

Trzynaście meczów z udziałem częstochowskich siatkarzy przyciągnęło na trybuny zaledwie 502 kibiców. To mało, ale inne zespoły nie wypadają znacznie lepiej. Granicy 600 kibiców nie przekroczyli też: Jastrzębski Węgiel (548 kibiców), Cuprum Lubin (596), BBTS ATH Bielsko-Biała (567). Najwięcej kibiców ogląda mecze z udziałem Resovii Rzeszów. Klub ze stolicy Podkarpacia ściągnął na swoje spotkania prawie 1500 kibiców i jako jedyny przekroczył granice 1000 kibiców. Pozostałe drużyny zgromadziły na swoich meczach od 600 do 1000 kibiców.

Średnia Młodej Ligi też nie jest imponująca. Średnia widzów na jeden mecz wynosi 61 kibiców.

Więcej o: