Sport.pl

Karlsson i Szombierski wrócą do Włókniarza? To bardzo prawdopodobne

Wkrótce okaże się, jakich rywali w rozgrywkach II ligi będzie miał Włókniarz Częstochowa, jaki będzie skład drużyny i cel na sezon 2015. - Wokół klubu było ostatnio cicho, co nie oznacza, że nic się nie dzieje. Dzieje się, i to sporo - mówi prezes klubu Michał Świącik.
W związku ze zmianami w ekstra- i I lidze, w sezonie 2015 w II lidze rywalizować będzie siedem zespołów. Jest wśród nich Stowarzyszenie CKM Włókniarz, które w grudniu otrzymało zgodę na przystąpienie do rozgrywek najniższej klasy. Od 17 grudnia, kiedy zapadły kluczowe dla losów częstochowskiego żużla decyzje, minęły już trzy tygodnie, ale póki co nie wiadomo, jaki będzie skład drużyny. Nie wiadomo też, kiedy dla II-ligowców rozpocznie się sezon. Wiadomo tylko, że rywalami Włókniarza będą drużyny: KMŻ Lublin, Kolejarz Opole, Kolejarz Rawicz, KSM Krosno, Wybrzeże Gdańsk i Victoria Piła.

- Wokół klubu było ostatnio cicho, co nie oznacza, że nic się nie działo. Działo się, i to sporo - mówi prezes klubu Michał Świącik. - Poświęcamy sprawom klubu kilka godzin dziennie, cały czas pracujemy nad tym, aby możliwie najlepiej przygotować się do występów w II lidze. Inna sprawa, że fizycznie licencji wciąż nie mamy. Teraz znamy jednak warunki, jakie musimy spełnić, aby ją otrzymać, i wiemy, że jesteśmy w stanie im sprostać. Możemy w związku z tym zacząć też mówić o zawodnikach i kontraktach.

Wiadomo, że Włókniarz oprze skład na wychowankach. - Tutaj nic się nie zmienia, ale chcemy, aby w drużynie znaleźli się bardziej doświadczeni zawodnicy. W grę wchodzą też obcokrajowcy - wyjaśnia Świącik. - Rozmawiamy ze sporą grupą zawodników, którzy są zainteresowani startami u nas. Jest wśród nich m.in. doświadczony Peter Karlsson, dla którego byłby to powrót do Włókniarza. Szweda dobrze znamy, poza tym zachwalał go Artur Czaja, który jeździł z nim w Elitserien i twierdzi, że zawsze służył mu radą. Liczymy, że pomoże naszej młodzieży w zdobywaniu doświadczenia. W grę wchodzi też powrót Rafała Szombierskiego. Jest bardzo prawdopodobne, że znowu będzie jeździł dla Włókniarza.

Lista zawodników, którzy mogliby dołączyć do kadry Włókniarza, jest długa i może się tak zdarzyć, że klub podpisze kontrakty z pięcioma czy sześcioma żużlowcami. Według sportowefakty.pl częstochowianie interesują się także Clausem Vissingiem, Oliverem Allenem, Nikolajem Buskiem Jakobsenem i Andersem Thomsenem.

- Podpisując umowy, nie ponosimy żadnych kosztów, a w trakcie sezonu możemy wybierać, mamy alternatywę w razie kontuzji czy słabszej formy któregoś z zawodników - argumentuje prezes Świącik. W ekstralidze trudno sobie na coś takiego pozwolić, bo po pierwsze, zawodnicy oczekują gwarancji startów, a po drugie, trzeba im płacić za przygotowanie do sezonu. Tutaj mamy rozwiązane ręce. Zapewniam, że na przykład zatrudnienie Karlssona nie oznacza większych wydatków. Będzie nas kosztował tyle, co jeżdżący na podobnym poziomie Polak.

Więcej o:
Komentarze (7)
Karlsson i Szombierski wrócą do Włókniarza? To bardzo prawdopodobne
Zaloguj się
 • tamdolicha

  Oceniono 15 razy 7

  Alleluja i do przodu!

 • penitenziagite99

  Oceniono 16 razy 6

  Wreszcie powiało jakąś normalnością w klubie.2 liga,trudno,wolę to niż czytać o mafii,długach,kłótniach i kłamstwach Łagutów itp.,że im na Włókniarzu zależy. Przez ostatnie 2 lata byłem na 3[!!!] meczach,tak mi obrzydzili żużel ci pseudodziałacze.A teraz atmosfera się wyczyściła,pojeżdżą sobie wychowankowie,aż miło pójść i popatrzeć :-)

 • zs-1

  Oceniono 20 razy 2

  Czy w klubie zostało jeszcze coś z tych kartofli zakupionych na zimę? Radzę docisnąć pasa.

 • zabavnik

  Oceniono 4 razy -2

  jaja nawet w 3lidze będą jeździć zagranicznymi jeżeli ludzie mają przyjść na taki mecz to chyba po to żeby oglądać swoich chłopaków a nie kolejny zaciąg, maksymalnie jednego gościa z zagranicy powinni wziąść a tak to sami swoi

 • adler76

  Oceniono 6 razy -2

  Obcokrajowcy?Potem sie okaże że znowu obiecali im pieniądze których w kasie nie ma i tak w koło

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX