Głosuj na najpopularniejszego sportowca Częstochowy i regionu

Karolina Klabis, Matyna Klekot, Kacepr Adam, a może rzutem na taśmę jeszcze ktoś inny wygra głosowanie, z którym czytelnicy "Gazety Wyborczej" wybierają zwycięzcę plebiscytu na najpopularniejszego sportowca regionu częstochowskiego w 2014 roku? Na głosy czekamy do wtorku 27 stycznia do godziny 12.
Ogłoszenie wyników plebiscytu odbędzie się 30 stycznia w częstochowskim ratuszu. Przedstawimy wówczas najpopularniejszych sportowców oraz najlepszych trenerów i działaczy. Aby ułatwić wam zadanie, plebiscytowa kapituła wybrała dziesiątkę nominowanych sportowców. Waszym zadaniem jest wyłonienie z tej grupy laureatów.

Organizatorami plebiscytu są: "Gazeta Wyborcza", Regionalna Rada Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Częstochowie, Wydział Kultury Promocji i Sportu Urzędu Miasta Częstochowy, TV Orion. Patronat: prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk.

Wybierz najpopularniejszego sportowca 2014 roku
Kacper Adam (Olimpius Częstochowa). Mistrz Polski na dystansie 1/2 Ironman. Tytuł wywalczył podczas Enea Triathlon Poznań. Został też mistrzem Europy w kategorii wiekowej (do 24 lat). Zajmował miejsca w czołówce wielu triathlonowych imprez.
26%
1721 głosów
Ewa Brych-Pająk (CKS Budowlani Częstochowa, lekkoatletyka). Od lat w czołówce polskich specjalistek od biegów długodystansowych. W 2014 r. została wicemistrzynią Polski w maratonie, powtarzając sukces z 2010 r.
3%
203 głosów
Ewa Bugdoł (WLKS Kmicic Częstochowa, triathlon). Jedna z najlepszych zawodniczek na długim dystansie, liderka światowego rankingu tej konkurencji. Czwarte miejsce w mistrzostwach świata w Chinach, w Pucharze Europy w Hiszpanii - trzecie. Mistrzyni Polski.
2%
107 głosów
Artur Czaja (Włókniarz Częstochowa). Lider drużyny Włókniarza, która sięgnęła po mistrzostwo Ligi Juniorów. Jeden z najlepszych młodzieżowców w kraju.
5%
321 głosów
Łukasz Grela (AZS AJD Częstochowa). Brązowy medalista mistrzostw Polski w kategorii 94 kg. Tytuł wywalczył podczas zawodów w Łukowie w tzw. grupie olimpijskiej. W mistrzostwach świata zajął 17. miejsce. Został też akademickim mistrzem świata (Tajlandia).
2%
124 głosów
Michał Kaczyński (AZS Częstochowa). Jeden z liderów występującej w PlusLidze drużyny AZS Częstochowa. Latem 2014 r. trafił do kadry B.
7%
435 głosów
Karolina Klabis (ISD AJD Gol Częstochowa). Jedna z liderek ISD AJD Gol Częstochowa. Wicemistrzyni Polski w futsalu i reprezentantka Polski.
32%
2143 głosów
Martyna Klekot (BDC Unipol Kolejarz Jura Częstochowa, kolarstwo). Złota i brązowa medalistka akademickich mistrzostw świata w kolarstwie, które odbyły się w lipcu w Jeleniej Górze. Wywalczyła też srebrny medal mistrzostw Polski w kryteriach ulicznych.
19%
1252 głosów
Łukasz Kmieć (Raków Częstochowa). Wychowanek Rakowa, utalentowany 22-letni pomocnik, były reprezentant Polski w kategoriach młodzieżowych. Po powrocie z Górnika Zabrze podstawowy gracz częstochowskiej drużyny.
3%
186 głosów
Sławomir Talowski (Aeroklub Częstochowski). Brązowy medalista mistrzostw świata w akrobacji szybowcowej w klasie advanced. W klasyfikacji drużynowej wywalczył z reprezentacją Polski złoto. Został również wicemistrzem Polski.
1%
89 głosów
Więcej o: