Raków podsumowuje dwa tygodnie treningów. W sobotę zagra z Odrą Opole

Wygląda na to, że drużyna Rakowa zmieni się nie do poznania. Szeroką kadrę II-ligowca opuściło zimą 10 piłkarzy, a nowy trener Radosław Mroczkowski, który w grudniu przejął drużynę, zaprosił na testy aż 11 piłkarzy. Pierwszy sprawdzian odbędzie się już w sobotę (godz. 12). Częstochowianie zmierzą się przy Limanowskiego z Odrą Opole.
Zniecierpliwiony brakiem wyników właściciel klubu postanowił zrobić przy Limanowskiego małą rewolucję. Jeszcze w trakcie rundy jesiennej zwolnił trenera Jerzego Brzęczka, a w grudniu zatrudnił w jego miejsce Radosława Mroczkowskiego. Obecnie mocno przebudowywana jest również kadra. W sumie na testy zaproszono aż 11 piłkarzy. Ostatni z nich, 21-letni pomocnik Bartosz Nowak, na pierwszym treningu pojawił się w środę. W tym tygodniu do Częstochowy przyjechali jeszcze 30-letni Czech Zdenek Koukal, Maciej Ofmański z Ursusa Warszawa, oraz trójka obrońców - Radosław Sylwestrzak (ostatnio grał w GKS- ie Katowice), Błażej Cyfert (Ostrovia Ostrów Wielkopolski) oraz Jan Grzesik (Legia II Warszawa). Jak na razie Raków podpisał jednak tylko jedną umowę - z doświadczonym Wojciechem Okińczycem, który ostatnio występował w Podbeskidziu Bielsko Biała.

Drugi tydzień przygotowań częstochowianie podsumują pierwszym meczem kontrolnym. Ich rywalem będzie lider III ligi śląsko-opolskiej - Odra Opole.

- Szukamy wartościowych zawodników na różne pozycje - mówi trener Mroczkowski. - Przed nami jeszcze treningi w Częstochowie i obóz przygotowawczy, na który wyjedziemy wraz z początkiem lutego.