Sukcesy lekkoatletów Budowlanych w mistrzostwach Śląska

W Brzeszczach oraz Spale rozegrane zostały mistrzostwa województwa śląskiego w lekkoatletyce. Bardzo dobrze spisali się w nich zawodnicy CKS Budowlani Częstochowa, którzy wywalczyli 13 medali, w tym trzy złote.
W mistrzostwach rywalizowali seniorzy, juniorzy, juniorzy młodsi oraz młodzicy. W Brzeszczach rozegrano pięć konkurencji: bieg na 60 m, skok w dal, trójskok, pchnięcie kulą i skok wzwyż. Tutaj Budowlanych reprezentowało siedmiu zawodników, którzy sięgnęli po trzy medale. Ewa Mirek (juniorka) w konkursie pchnięcia kulą zajęła drugie miejsce z wynikiem 11,45 m. Marek Jaworski (junior młodszy) był trzeci w skoku wzwyż z wynikiem 180 cm, podobnie juniorka młodsza Klaudia Lis, która uzyskała wynik 130 cm.

W Spale rozegrano konkurencje biegowe na 200 m, 300 m, 600 m, 1000 m, 2000 m oraz chód sportowy na dystansie 2000 m kobiet i 3000 mężczyzn. W tych zawodach klub CKS reprezentowało 38 zawodników, którzy wywalczyli 10 medali oraz ustanowili wiele rekordów życiowych. - Na szczególne słowa uznania zasługuje zwycięstwo, po pięknym finiszu, w biegu na 2000 m juniorki młodszej Weroniki Rydz, która uzyskała bardzo dobry wynik 7:00,36 min. - komentuje prezes Budowlanych Czesław Lamch. - W biegu na 300 m bezapelacyjne zwycięstwo odniosła również nasza juniorka Ewelina Pierzyna. Jej wynik 41,55 sekundy jest nowym rekordem życiowy i jednym z najlepszych rezultatów w tym roku w Polsce. Jak zwykle nie zawiodły zawodniczki specjalizujące się w chodzie sportowym. Zarówno Beata Heppner wśród seniorek, jak i juniorka młodsza Patrycja Fimowicz na dystansie 2000 m, wywalczyły złote medale. Heppner z wynikiem 9:04,43 min, natomiast Fimowicz z rezultatem 10:25,50.