Sport.pl

Kogo Raków sprawdza, a komu już podziękował?

Trener Rakowa Radosław Mroczkowski szuka zawodników, którzy mogliby wzmocnić drużynę przed rundą wiosenną II ligi. Przy Limanowskiego umiejętności prezentowało już 12 piłkarzy, ale tylko trzech Wojciech Okińczyc, Adam Waszkiewicz i Błażej Radlerpodpisało kontrakty.
Pierwsi na testy w Rakowie przyjechali Aleksander Komor, Mateusz Bany, Robert Ziętarski i Adam Waszkiewicz. Po prawie dwóch tygodniach testów trener Mroczkowski postanowił, że Raków wypożyczy z Jagiellonii Białystok Waszkiewicza, który po Wojciechu Okińczycu został drugim nowym zawodnikiem częstochowskiego klubu.

- Pozostałym zawodnikom podziękowaliśmy - mówi dla a prezes Rakowa Krzysztof Kołaczyk.

Kolejnymi piłkarzami, którzy przyjechali na Limanowskiego na piłkarski "casting" byli Michał Nawrot, Radosław Sylwestrzak, Błażej Cyfert, Jan Grzesik, Czech Zdenek Koukal, Maciej Ofmański, Bartosz Nowak i Błażej Radler.

Po sparingu z Odrą Opole trener Rakowa Mroczkowski zrezygnował z Bartosza Nowaka, ale częstochowscy działacze podpisali umowę z 33-letnim Błażejem Radlerem. To gracz z międzynarodowym doświadczeniem, który ma być obok Dariusza Pawlusińskiego, Wojciecha Reimana, Wojciecha Okińczyca podporą częstochowskiego zespołu. - Doszliśmy do wniosku, że w środku pola mamy sporo zawodników o podobnych umiejętnościach i dlatego podziękowaliśmy Bartkowi Nowakowi - dodaje prezes Kołaczyk. - Dogadaliśmy się natomiast z Błażejem Radlerem. Pozostałym piłkarzom będziemy się nadal przyglądać. Na pewno zaprosimy też kolejnych piłkarzy na testy. Mamy jeszcze trochę czasu, aby przyjrzeć się potencjalnym graczom. Najbliższy sparing gramy już w środę z GKS-em Katowice.

Więcej o: