Lodowa Gala. Na liście startowej będą zmiany, ale Czaja wystartuje na pewno

W najbliższą sobotę 21 lutego odbędzie się Lodowa Gala. Organizatorem imprezy jest Hubert Łęgowik, a nie jak do tej pory Sławomir Drabik, który na lodowisko przy ul. Boya-Żeleńskiego zapraszał aż 12 razy.
Sławomir Drabik zrezygnował z organizowania gali w związku z tym, że na lodzie nie może się ścigać jego syn Maks, który w sezonie 2015 będzie jeździł w barwach Betardu Wrocław. W obawie o zdrowie zawodników, jego nowy klub zakazuje im startów w tego typu imprezach. Zakazu nie ma natomiast Artur Czaja, który tej zimy z powodzeniem ścigał się już w Opolu oraz Toruniu, a teraz będzie jedną z gwiazd sobotnich zawodów.

- Lubię pojeździć zimą, klub mam fajny, Rzeszów niczego mi nie zakazuje, dlatego korzystam z okazji do startów w tego typu imprezach - mówi żużlowiec, który w nowym sezonie będzie reprezentował barwy PGE Stali Rzeszów. - W ubiegłym roku nie ścigałem się w Częstochowie, bo termin pokrywał się ze zgrupowaniem kadry. Teraz jestem wolny i cieszę się, że będę mógł pojeździć dla częstochowskich kibiców. Niestety, niewykluczone, że pierwszy i ostatni raz w tym roku.

Łęgowik planował, aby oprócz niego oraz Czai w gali wystąpili Sebastian Ułamek, Piotr Pawlicki, Adrian Bialk, Kacper Gomólski, Adam Strzelec, Wojciech Lisiecki, Mateusz Kowalczyk, Rafał Malczewski, Borys Miturski i Oskar Polis, ale wiadomo, że na liście startowej będą zmiany. Jak przekazał czestochowa.sport.pla organizator, w sobotę zabraknie m.in. Pawlickiego. Żużlowiec Unii Leszno ma być jednak gościem specjalnym.

Gala Lodowa Huberta Łęgowika rozpocznie się o godz. 17. Bilety w cenie 15 zł.