Puchar Warty. Przyjechało blisko 200 wędkarzy z całej Polski

Blisko 200 wędkarzy uganiało się w weekend za pstrągami na górskim odcinku Warty. Najlepszy w łowieniu na sztuczną muchę okazał się Bartosz Magnuszewski, zawody spinningowe wygrał Kazimierz Czerkawski.
W pierwszy dzień wiosny, na górskim 6-kilometrowym odcinku Warty (pomiędzy mostami w miejscowościach Jastrzębie i Borek) swoje zawody rozegrali wędkarze muchowi. Była to już 19. edycja imprezy organizowanej przez Jurajski Salmoklub z Częstochowy. Tym razem na starcie stanęli zawodnicy z różnych stron Polski, m.in. między innymi z Bystrzycy Kłodzkiej, Kielc, Torunia, Ustronia, Krakowa, Myślenic, Tarnowskich Gór, Dąbrowy Górniczej. - Uczestników z roku na rok jest coraz więcej, tym razem łowiło 59 osób - cieszy się Andrzej Tracz z Salmoklubu. - Po raz drugi zawody zostały rozegrane według zasady no kill, na odcinku rzeki, na którym od tego roku obowiązuje ona obowiązuje.

Pstrągi brały przeciętnie, a łowiono je głównie na imitujące muchy tzw. streamery oraz nimfy. Sklasyfikowano 19 zawodników, z których prawie dziesięciu złowiło więcej niż jedną rybę, a dwóch po siedem. I to właśnie ci drudzy okazali się najlepsi. Wygrał Bartosz Magnuszewski z Salmoklubu, przed swoim klubowym kolegą Tomaszem Pindą oraz Tomaszem Rałem ze Spinnera Częstochowa. Najdłuższego 47-centymetrowego pstrąga złowił Marcin Słomka z Myślenic. W klasyfikacji drużynowej najlepsi okazali się wędkarze ze Zwierzyńca: Krzysztof Kaleta, Mariusz Słomka i Łukasz Ostafin.

W niedzielę nad Wartę wyruszyło około 130 wędkarzy spinningistów. Zawody tradycyjnie zorganizował WKS Spinner Częstochowa. - Zepsuła się pogoda, kilka osób zrezygnowało z przyjazdu, ale i tak frekwencja była duża - cieszy się prezes Spinnera Wojciech Dziwiński. - Ryby złowiło 47 zawodników, w sumie około 80 sztuk, a zwycięstwo dały dwie o łącznej długości 80 cm. Nasz reprezentant Tomasz Bury zajął trzecie miejsce. Mogło być jeszcze lepiej, ale chcieliśmy się w stu procentach wywiązać z roli organizatora, a u nas zawsze gościnność jest na pierwszym miejscu. Wygrał Kazimierz Czerkawski, a najlepszym juniorem okazał się Fabian Hurek.

XIX Muchowy Puchar Warty, wyniki:

1. Bartosz Magnuszewski - Jurajski Salmoklub Częstochowa

2. Tomasz Pinda - Jurajski Salmoklub Częstochowa

3. Tomasz Rał - Spinner Częstochowa

4. Marcin Słomka - PZW Myślenice

5. Łukasz Ostafin - PZW Myślenice

6. Jan Skrzypczyk - Częstochowa

7. Krzysztof Witczak - Spinner Częstochowa

8. Krzysztof Kaleta - PZW Zwierzyniec

9. Hubert Wawrowski - Jurajski Salmoklub Częstochowa

10. Przemysław Benduch - Jurajski Salmoklub Częstochowa

XIX Spinningowy Puchar Warty, wyniki:

1. Kazimierz Czerkawski

2. Łukasz Bogusz

3. Artur Bury

4. Adam Dąbrowski

5. Marek Sajdak

6. Wiesław Murski

7. Marek Maciejewski

8. Tomasz Wójcik

9. Grzegorz Poroszewski

10. Andrzej Jarczok

Komentarze (1)
Puchar Warty. Przyjechało blisko 200 wędkarzy z całej Polski
Zaloguj się
  • y.woodoo

    Oceniono 1 raz 1

    W imieniu klusownikow zrzeszonych w klubie "Jadam Zdrowo" dziekuje za dokladny opis gdzie mozna trafic zdrowa rybke. W przyszlym roku prosze podac naszym nowicjuszom szczegoly dojazdu. Z gorki dziekuje.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX