Michał B±kiewicz komentuje porażkę z ZAKSˇ. Ten drugi set był do "wyszarpania"

W rozegranym w czwartek w hali na Zawodziu spotkaniu, siatkarze AZS-u mogli odebrać seta liderowi PlusLigi, ale nie wykorzystali szansy. Przegrali 0:3 i była to już ich 19 porażka w sezonie.
AZS fatalnie rozpocz±ł mecz z ZAKSˇ. Pierwszego seta przegrał bardzo wysoko 14:25, dlaczego? - Podeszli¶my do tego spotkania ze zbyt dużym respektem dla rywali, ale z czasem zajęli¶my się przede wszystkim swoj± gr± i przy odrobinie szczę¶cia ten drugi set był do "wyszarpania" - mówi trener częstochowian Michał B±kiewicz. - Je¶li chodzi o całe spotkanie, to mieli¶my za dużo problemów na siatce, to one nie pozwoliły nam na wygranie choćby jednego seta. Nawet przy pojedynczym bloku trudno nam było skończyć atak w pierwszym podej¶ciu. Rywale blokowali nasze ataki, bronili piłki. Nie mogli¶my się w tym elemencie pewnie poczuć, co utrudniło nam zadanie w całym spotkaniu. ZAKSA pokazała dzisiaj, że zasługuje na finał i ma wielki potencjał. Korzystnym faktem dla tej drużyny było to, że w tym sezonie nie grała w europejskich pucharach i mogła się spokojnie przygotowywać do meczów ligowych. Ale to bardzo dobry zespół, który gra bardzo stabilnie - podsumowuje B±kiewicz.