Sześciu żużlowców Włókniarza powalczy w mistrzostwach Polski

W czwartek sześciu żużlowców Eko-Dir Włókniarza Częstochowa wystartuje w ćwierćfinałach indywidualnych mistrzostw Polski. Jest to jedna z najliczniejszych grup na listach startowych tych zawodów.
W najbliższy czwartek na torach w Opolu, Pile, Łodzi oraz Rzeszowie odbędą się ćwierćfinały indywidualnych mistrzostw Polski. Wystartuje w nich aż sześciu reprezentantów Eko-Dir Włókniarza Częstochowa. Niewiele klubów może pochwalić się taką ilością reprezentantów. Czy jednak ilość przełoży się na jakość?

Problemów z przebrnięciem pierwszej rundy indywidualnych mistrzostw Polski nie powinni mieć Sebastian Ułamek, Daniel Jeleniewski czy Artur Czaja. Jeżeli z problemami sprzętowymi upora się Mateusz Borowicz również powinien znaleźć się w ósemce premiowanej awansem. Niewiadomą pozostaje natomiast dyspozycja Huberta Łęgowika oraz Rafała Trojanowskiego. Pierwszy z nich wrócił niedawno do jazdy po kontuzji kciuka, natomiast Trojanowski nie może się odnaleźć w nowym sezonie.

Listy startowe ćwierćfinałów indywidualnych mistrzostw Polski:

OPOLE:

1. Paweł Miesiąc (Kolejarz Opole)

2. Rafał Okoniewski (GKM Grudziądz)

3. Tomasz Gapiński (Stal Gorzów)

4. Tomasz Rempała (Kolejarz Opole)

5. Mateusz Szczepaniak (Wanda Kraków)

6. Krzysztof Jabłoński (Wybrzeże Gdańsk)

7. Tomasz Jędrzejak (Sparta Wrocław)

8. Damian Dróżdż (Sparta Wrocław)

9. Kacper Gomólski (Get Well Toruń)

10. Patryk Dudek (Falubaz Zielona Góra)

11. Adrian Gomólski (Kolejarz Rawicz)

12. Daniel Pytel (Wanda Kraków)

13. Piotr Świderski (Unia Tarnów)

14. Damian Baliński (ROW Rybnik)

15. Patryk Rolnicki (Unia Tarnów)

16. Hubert Łęgowik (Włókniarz Częstochowa)

R1. Adrian Gała (Sparta Wrocław)

R2. Dominik Kubera (Unia Leszno)

PIŁA:

1. Michał Szczepaniak (Polonia Piła)

2. Kamil Pulczyński (Kolejarz Rawicz)

3. Norbert Kościuch (Polonia Piła)

4. Patryk Dolny (Polonia Piła)

5. Krzysztof Buczkowski (GKM Grudziądz)

6. Kamil Brzozowski (Wybrzeże Gdańsk)

7. Piotr Protasiewicz (Falubaz Zielona Góra)

8. Marcin Nowak (GKM Grudziądz)

9. Daniel Kaczmarek (Unia Leszno)

10. Mirosław Jabłoński (KSM Krosno)

11. Bartosz Smektała (Unia Leszno)

12. Grzegorz Walasek (Get Well Toruń)

13. Artur Czaja (Włókniarz Częstochowa)

14. Rafał Karczmarz (Stal Gorzów)

15. Edward Mazur (Wanda Kraków)

16. Mateusz Borowicz (Włókniarz Częstochowa)

R1. Dominik Kossakowski (Wybrzeże Gdańsk)

R2. Dawid Krzyżanowski (Get Well Toruń)

ŁÓDŹ:

1. Robert Miśkowiak (Orzeł Łódź)

2. Maksym Drabik (Sparta Wrocław)

3. Adrian Cyfer (Stal Gorzów)

4. Jakub Jamróg (Orzeł Łódź)

5. Sebastian Ułamek (Włókniarz Częstochowa)

6. Paweł Przedpełski (Get Well Toruń)

7. Grzegorz Zengota (Unia Leszno)

8. Adrian Miedziński (Get Well Toruń)

9. Patryk Malitowski (KSM Krosno)

10. Zbigniew Suchecki (Wanda Kraków)

11. Tomasz Chrzanowski (KSM Krosno)

12. Oskar Fajfer (Wybrzeże Gdańsk)

13. Marcin Jędrzejewski (Polonia Bydgoszcz)

14. Krystian Pieszczek (Faloubaz Zielona Góra)

15. Alex Zgardziński (Falubaz Zielona Góra)

16. Oskar Ajtner Gollob (Polonia Bydgoszcz)

R1. Damian Adamczak (Orzeł Łódź)

R2. Kamil Nowacki (Stal Gorzów)

RZESZÓW:

1. Dawid Lampart (Stal Rzeszów)

2. Tobiasz Musielak (Unia Leszno)

3. Maciej Kuciapa (Stal Rzeszów)

4. Karol Baran Speedway (Stal Rzeszów)

5. Daniel Jeleniewski (Włókniarz Częstochowa)

6. Przemysław Pawlicki (Stal Gorzów)

7. Rafał Trojanowski (Włókniarz Częstochowa)

8. Artur Mroczka (Get Well Toruń)

9. Kacper Woryna (ROW Rybnik)

10. Szymon Woźniak (Sparta Wrocław)

11. Robert Chmiel (ROW Rybnik)

12. Kamil Wieczorek (ROW Rybnik)

13. Mariusz Fierlej (KSM Krosno)

14. Janusz Kołodziej (Unia Tarnów)

15. Marcin Rempała (KSM Krosno)

16. Krystian Rempała (Unia Tarnów)

R1. Ernest Koza (KSM Krosno)

R2. Łukasz Sówka (Ostrovia Ostrów Wlkp.)