Thorssell błyszczy w Szwecji. Wystąpi z Lokomotivem?

We wtorek odbyły się kolejne mecze w szwedzkiej Elitserien. Z dwójki żużlowców jeżdżących w tym sezonie w barwach Włókniarza, ponownie lepiej spisał się Jacob Thorssel, który zdobył dla Rospiggarny Hallstavik 10 punktów.
Jacob Thorssell i Tomas Jonasson ścigali się w meczu na torze w Hallstavik. W obecności ponad 4 tysięcy kibiców Rospiggarna pokonała Elit Vetlandę 55:35, Thorssell zdobył dla gospodarzy 10 pkt. (3,1,3,0,3) i obok Jasona Doyle'a był najlepszy w swojej drużynie. Jonasson po raz kolejny w tym sezonie zawiódł swój szwedzki klub. Pojawił się na torze trzy razy i wywalczył jedynie 2 pkt. (1, w, 1).

Thorssell jest poważnym kandydatem do składu Włókniarza na niedzielny pojedynek z liderem Nice PLŻ Lokomotivem Daugavpils. Czy dostanie szansę jeszcze jednak nie wiadomo. Okazuje się, że na straconej pozycji nie stoi również Jonasson, który zawodził w wyjazdowych meczach "Lwów", ale na torze w Częstochowie prezentował się dotychczas bardzo dobrze.

- O meczach wyjazdowych Tomas może zapomnieć, ale nad tym, czy dostanie szansę na naszym torze będziemy się zastanawiać. Siłą rzeczy musimy brać pod uwagę to, co pokazał jeżdżąc w Częstochowie, a ma najlepszą średnią w drużynie - 2,80. W piątek mamy trening i po nim będziemy wiedzieć więcej - wyjaśnia prezes Michał Świącik.

Rospiggarna Hallstavik - Elit Vetlanda 55:35

Rospiggarna Hallstavik: Jason Doyle 11, Jacob Thorssell 10, Andreas Jonsson 9, Martin Vaculik 8, Max Fricke 6, Timo Lahti 5, John Lindman 4.

Elit Vetlanda: Bartosz Zmarzlik 12, Tobiasz Musielak 9, Tai Woffinden 6, Bjarne Pedersen 6, Tomas H Jonasson 2, Ricky Kling 0, Oliver Berntzon 0.